Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Grootste deel Nederland over 100 jaar onder water'

'Grootste deel Nederland over 100 jaar onder water'

UTRECHT (ANP) - Het grootste deel van Nederland ligt over honderd jaar onder water. Dat denkt ruim 20 procent van de Nederlanders. Een vijfde deel van de bevolking verwacht dat Nederland in 2120 vrijwel onbewoonbaar zal zijn en dat bewoning dan alleen nog mogelijk is op hoge terpen.

Dat blijkt uit een onderzoek dat het Hoogwaterbeschermingsprogramma, een samenwerkingsverband van de waterschappen en Rijkswaterstaat, heeft laten doen onder ruim duizend volwassen Nederlanders. Veel mensen noemen klimaatverandering, zeespiegelstijging en smeltende ijskappen als reden dat Nederland zou onderlopen. Veel minder mensen denken aan watersnoodrampen door brekende dijken en stormvloed. Ze maken zich daar ook nauwelijks zorgen over, omdat ze erop rekenen dat Nederland goed wordt beschermd tegen binnenlandse overstromingen.

Het onderzoek is gedaan, omdat het deze week 25 jaar geleden is dat een kwart miljoen Nederlanders moest evacueren wegens dreigende dijkdoorbraken. Sindsdien zijn veel dijken versterkt. De komende decennia gaat nog eens 1100 kilometer dijk op de schop. Als de dijken zouden breken, loopt 60 procent van Nederland onder water. Uit het onderzoek blijkt dat 16 procent van de Nederlanders geen idee heeft wat ze dan moeten doen.

Meer uit Binnenland

Tientallen tractoren rijden over A59 richting Den Bosch

VLIJMEN (ANP) - Ongeveer dertig tractoren rijden vrijdagochtend over de A59 bij Vlijmen, richting Den Bosch. Daar is later op de dag een grote demonstratie tegen het stikstofbeleid van het kabinet. De politie had donderdag laten weten dat boeren die met tractoren over de snelweg willen rijden niet worden tegengehouden.

19 minuten geleden
Natuurbrand tussen Elst en Veenendaal onder controle

VEENENDAAL (ANP) - De natuurbrand bij de Remmerdense Heide tussen Elst en Veenendaal in de provincie Utrecht is onder controle, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. Het nablussen van "de laatste smeulende plekken" kan nog enige tijd duren.

45 minuten geleden
Natuurbrand in bosgebied tussen Elst en Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Bij de Remmerdense Heide, tussen Elst en Veenendaal, woedt een natuurbrand aan beide kanten van de Defensieweg. Dat meldt de veiligheidsregio Utrecht.

2 uur geleden
Karremans: volgende week grote actie met politie op Merwedebrug

HILVERSUM (ANP) - Volgende week komt er een grootschalige actie met politie op de Merwedebrug. Dat zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdagavond in het televisieprogramma Goedenavond Nederland. Sinds 18 juli mogen zware voertuigen niet meer over de verzwakte brug rijden, maar niet alle vrachtwagens houden zich aan het verbod.

8 uur geleden
Honderden bij stille tocht voor doodgeschoten vrouw in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen liepen donderdagavond mee in een stille tocht voor de 34-jarige vrouw die afgelopen weekend werd doodgeschoten in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Een woordvoerder van de familie schat dat er ongeveer 450 mensen aanwezig waren. De stoet vertrok kort na 19.00 uur bij het huis van de ouders van de vrouw en liep naar de New Yorksingel, waar ze met haar kinderen woonde.

11 uur geleden
Gewonden door botsing tram en lijnbus in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Een tram en een lijnbus zijn donderdagmiddag in Utrecht op elkaar gebotst. Daarbij zijn drie mensen gewond geraakt. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie. Volgens vervoersbedrijf Transdev is de buschauffeur een van de gewonden die door de ambulance zijn meegenomen.

11 uur geleden
NS: problemen met app en stationsborden door storing

UTRECHT (ANP) - Door een landelijke storing in het reisinformatiesysteem van de NS is er geen informatie zichtbaar op borden op stations in heel Nederland en kunnen er ook geen berichten worden omgeroepen op de stations. Dat meldt de NS. Ook de informatie in de app is door de storing niet altijd actueel, zegt een woordvoerder.

12 uur geleden