Grootste deel Ajax-supporters weg bij ArenA
AMSTERDAM (ANP) - De meeste voetbalsupporters die zondag de 35e landstitel van Ajax vierden bij de Johan Cruijf ArenA in Amsterdam, hebben even voor 19.00 uur het terrein verlaten. Rond 18.30 uur stond de politie bij de ingang van het naastgelegen treinstation om de toestroom van mensen in goede banen te leiden en grote drukte op perrons te voorkomen. Een aantal groepen supporters stonden toen nog te praten, verspreid over het terrein rondom de ArenA.
Even na 18.00 uur stond nog een klein groepje supporters te hossen bij het stadion, maar de meeste aanhangers waren al weg. Een half uur later was er geen muziek en geen gedans meer, maar stonden mensen onder meer nog bij kroegjes op het terrein. Steeds meer supporters leken toen naar het station te gaan.
Het is niet duidelijk waar de supporters vanaf het ArenA-terrein naar toe gaan. In het centrum van de stad zijn ook aanhangers op de been om het kampioenschap te vieren.
Hard gejuicht
Eerder op de dag werd het zo druk op de Johan Cruijff Boulevard bij de ArenA dat de gemeente moest oproepen om er niet meer heen te gaan. Bij de eerste doelpunten voor Ajax tegen FC Emmen werd er al hard gejuicht en toen de club voor de 35e keer de landstitel behaalde stonden honderden supporters te zingen, te juichen en te hossen bij de hoofdingang.
De voetballers van Ajax kwamen later direct na de huldiging op het speelveld in een lege Johan Cruijff ArenA naar het parkeerdek van het stadion om de blijdschap over de winst met de fans te delen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn na ruim vijftien uur onderhandelen over de begroting het nog niet eens geworden over de begroting voor volgend jaar. Het overleg wordt volgens een woordvoerder van Financiën maandagochtend om 09.00 uur voortgezet.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Psychiater Jim van Os heeft excuses aangeboden aan de ouders van de 17-jarige Milou Verhoof. Zij overleed in oktober 2023 door euthanasie. Van Os stuurde met dertien collega's een brief naar het Openbaar Ministerie, waarin ze vroegen om een verkennend onderzoek naar haar ouders en behandelaars. Van Os betuigde zijn spijt zondag in het programma Zomergasten op NPO2.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Familieleden van twee Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en Tibet zijn "diep aangeslagen" en "leven tussen hoop en vrees". Dat laten ze weten in een verklaring die is verspreid door de organisatie Namens de Familie, die ze bijstaat.
8 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De drie mensen die zaterdagavond laat om het leven kwamen door een aanrijding op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen zijn jongemannen van 17 en 19 jaar. Twee van 17 jaar komen uit Oisterwijk en uit Groesbeek, de 19-jarige uit Delft, maakte de politie zondagmiddag bekend. Vijf anderen raakten gewond.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - De brand in een pand aan de Brink in de binnenstad van Deventer is geblust. Rond 14.30 uur kon de brandweer het sein brand meester geven. Over de oorzaak van de brand en de schade is nog niets bekend.
12 uur geledenOSS (ANP) - Een 30-jarige man uit het Brabantse Vinkel heeft zich zondagmiddag gemeld bij de politie na een dodelijk ongeluk in Oss op zaterdag. Politie Oost-Brabant zei aanvankelijk dat de man aangaf de bestuurder te zijn van de auto waarmee een fietser werd aangereden, maar kwam daar later op terug. De man had zich enkel gemeld omdat hij hoorde dat de politie naar hem op zoek was en had niets gezegd over zijn eventuele betrokkenheid bij het ongeluk.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Noorse Kultuurhuis in Rotterdam, ook wel de Zeemanskerk, hebben zondagmiddag zo'n zestig mensen een herdenkingsdienst bijgewoond voor de overleden koning Harald. De aanwezigen zongen samen en haalden herinneringen op aan de koning, die vrijdag op 89-jarige leeftijd overleed. Ook werd het volkslied gezongen.
13 uur geleden