Grootste daling van aantal coronagevallen sinds begin mei
BILTHOVEN (ANP) - Voor de tweede week op rij daalt het aantal positieve coronatests. In de afgelopen week zijn in Nederland ongeveer 30 procent minder besmettingen vastgesteld dan in de week ervoor. Dat zou de grootste daling zijn sinds begin mei, twaalf weken geleden.
Het exacte aantal komt dinsdag in de wekelijkse update van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Vorige week dinsdag meldde het RIVM dat het in de zeven dagen ervoor 38.470 positieve tests had geregistreerd. Dat was 11 procent minder dan een week eerder. Het was de eerste daling nadat het aantal bevestigde besmettingen zes weken op rij was gestegen.
In de zes dagen na de laatste update zijn 23.575 nieuwe gevallen aan het licht gekomen, gemiddeld 3929 per dag. Het weektotaal kan daarmee dinsdag uitkomen op 26.000 tot 28.000. Die cijfers zijn niet volledig: het RIVM registreert alleen positieve uitslagen van tests die op de GGD-locaties zijn uitgevoerd. Zelftests worden niet meegeteld.
Het is niet duidelijk in hoeverre de daling van het aantal positieve tests verband houdt met de vakantieperiode. Veel Nederlanders zijn nu in het buitenland, maar het RIVM had al voor de vakantie uitgesproken dat de top van de zomergolf in zicht kwam. Of de daling in de komende weken doorzet, hangt onder meer af van een nieuwe subvariant van het coronavirus. Ook zouden de vakantiereizen kunnen leiden tot nieuwe besmettingen. Vorig jaar liepen veel jongeren in Spanje en Portugal de deltavariant van het coronavirus op, en terug in Nederland leidde dat tot een opleving van het coronavirus.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
6 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
6 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
8 uur geleden