Grootste daling van aantal coronagevallen sinds begin mei
BILTHOVEN (ANP) - Voor de tweede week op rij daalt het aantal positieve coronatests. In de afgelopen week zijn in Nederland ongeveer 30 procent minder besmettingen vastgesteld dan in de week ervoor. Dat zou de grootste daling zijn sinds begin mei, twaalf weken geleden.
Het exacte aantal komt dinsdag in de wekelijkse update van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Vorige week dinsdag meldde het RIVM dat het in de zeven dagen ervoor 38.470 positieve tests had geregistreerd. Dat was 11 procent minder dan een week eerder. Het was de eerste daling nadat het aantal bevestigde besmettingen zes weken op rij was gestegen.
In de zes dagen na de laatste update zijn 23.575 nieuwe gevallen aan het licht gekomen, gemiddeld 3929 per dag. Het weektotaal kan daarmee dinsdag uitkomen op 26.000 tot 28.000. Die cijfers zijn niet volledig: het RIVM registreert alleen positieve uitslagen van tests die op de GGD-locaties zijn uitgevoerd. Zelftests worden niet meegeteld.
Het is niet duidelijk in hoeverre de daling van het aantal positieve tests verband houdt met de vakantieperiode. Veel Nederlanders zijn nu in het buitenland, maar het RIVM had al voor de vakantie uitgesproken dat de top van de zomergolf in zicht kwam. Of de daling in de komende weken doorzet, hangt onder meer af van een nieuwe subvariant van het coronavirus. Ook zouden de vakantiereizen kunnen leiden tot nieuwe besmettingen. Vorig jaar liepen veel jongeren in Spanje en Portugal de deltavariant van het coronavirus op, en terug in Nederland leidde dat tot een opleving van het coronavirus.
Meer uit Binnenland
GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
48 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
9 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.
10 uur geleden