Grootste bioscoopketen VS heropent gedeeltelijk
LEAWOOD (ANP) - De Amerikaanse bioscoopgigant AMC opent op 20 augustus de eerste honderd vestigingen. De grootste bioscoopketen van het land hoopt voor de Amerikaanse release van Christopher Nolan's film Tenet op 3 september twee derde van zijn ruim 600 bioscopen weer operationeel te hebben.
Grote steden New York en Los Angeles vallen voorlopig buiten de boot, omdat autoriteiten in de staten New York en Californië nog geen toestemming geven voor de heropening van filmhuizen. In onder meer Atlanta, Chicago, Dallas, Miami en Las Vegas gaan de bioscopen wel de 20e open.
Net als in Nederland worden er in de bioscopen verschillende veiligheidsmaatregelen getroffen, zodat bezoekers de benodigde afstand van elkaar kunnen houden. AMC verplicht hen en het personeel ook gezichtsmaskers te dragen.
AMC sloot bij de uitbraak van het coronavirus in maart de deuren van alle vestigingen. Vorige week maakte het bedrijf bekend in het afgelopen kwartaal 98 procent van de omzet is verloren. De bioscoopketen maakte eerder al bekend een faillissement niet uit te kunnen sluiten.
Meer uit Buitenland
MANNHEIM (ANP) - Bij gewelddadigheden rond een voetbalwedstrijd in het Duitse Mannheim zijn 35 politiemensen gewond geraakt. Dat schrijft de krant Die Welt.
1 uur geledenZADAR (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen bij het neerstorten van een vliegtuigje bij de Kroatische stad Zadar, zo maakten de autoriteiten bekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gaat terug naar MAGA Inc., een politiek actiecomité dat de Amerikaanse president Donald Trump steunt. Dat zei ze vrijdag tegen verslaggevers aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.
3 uur geledenKRYVY RIH (ANP/DPA/RTR) - Russische drones hebben een dodelijke aanval uitgevoerd op een winkelcentrum in de Oekraïense stad Kryvy Rih, meldt Oekraïne. Volgens het land zijn er minstens vijftien doden gevallen en ruim 130 gewonden, onder wie ook enkele tientallen kinderen.
7 uur geledenFAGERSTA (ANP/RTR) - De aanval met een zwaard op een middelbare school in Zweden heeft een persoon het leven gekost, meldt de politie. Die heeft ook bekendgemaakt dat de verdachte een 18-jarige oud-leerling is.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft bepaald dat president Donald Trump voorlopig mag doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Twee lagere rechtbanken zeiden eerder dat al het werk boven de grond moest worden gepauzeerd.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/DPA) - Franse autoriteiten hebben zo'n 300.000 condooms teruggeroepen, nadat uit laboratoriumtests naar voren was gekomen dat twee producten het risico op scheuren of gaatjes vertonen. Mensen die de condooms al hebben gebruikt, wordt aangeraden zich te laten testen op seksueel overdraagbare aandoeningen en een zwangerschapstest te doen als de menstruatie uitblijft.
11 uur geleden