Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste bierbrouwer verkoopt weer meer dan voor corona

Grootste bierbrouwer verkoopt weer meer dan voor corona

BRUSSEL (ANP) - De grootste bierbrouwer ter wereld AB InBev heeft het afgelopen kwartaal weer meer verkocht dan voor de coronapandemie. Door horecasluitingen kende de producent van onder meer Leffe, Hertog Jan en Jupiler vorig jaar tijdens het tweede kwartaal nog een forse omzetdaling van 18 procent. Maar een strategie gericht op zijn populaire merken leidde volgens de in België gevestigde brouwer nu weer tot een sterke groei.

Zowel het aantal verkochte liters drank als de opbrengsten daarvan waren de afgelopen drie maanden ruim 3 procent hoger dan in dezelfde periode in 2019. In Europa kwam de omzetgroei van 20 procent vergeleken met een jaar geleden vooral door de heropening van de horeca en blijvende populariteit van thuisconsumptie. De toename van de opbrengsten wereldwijd was 28 procent op jaarbasis. Alle drankjes samen brachten 13,5 miljard dollar in de la. Daar bleef een winst van 1,5 miljard dollar van over.

De verkoop van andere drankjes dan bier groeide sterker dan die van bieren. De omzet van de niet-bieren zoals mixjes tussen frisdrank en alcohol nam met 40 procent toe. De gemiddelde brutowinst per verkocht drankje is volgens de brouwer een vijfde hoger dan van een biertje. AB InBev wil de rest van het jaar meer gaan inzetten op de markt van niet-bieren en daarnaast de al succesvolle merken sneller laten groeien.

Budweiser, Stella Artois en Corona zijn drie bieren die AB InBev wereldwijd aan de man brengt. De verkoop van die merken steeg met 23 procent en met 19 procent buiten de markten waar ze oorspronkelijk vandaan komen. Dat is volgens de brouwer een goede zaak, omdat de bieren in het buitenland doorgaans voor hogere marges worden verkocht.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs stijgt verder naar ruim 97 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.

32 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig aan drukke week met rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.

43 minuten geleden
Overgang naar postbezorging in 3 dagen in 2027 niet meer haalbaar

DEN HAAG (ANP) - PostNL kan volgend jaar nog niet overstappen op bezorging van de post in drie werkdagen. Dat voorziet topman Pim Berendsen. In Den Haag kreeg het bedrijf eerder al de toezegging dat het in juli volgend jaar 72 uur mag gaan doen over het bezorgen van brieven en kaarten. Dat laatste moet echter nog wettelijk worden vastgelegd en Berendsen ziet dat op korte termijn niet gebeuren.

50 minuten geleden
Hotelketen Fletcher overgenomen door internationale hoteloperator

NIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.

1 uur geleden
Braziliaanse beurs koerst af op fors verlies na overwinning Lula

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de Braziliaanse beurs maken zich op voor zware koersverliezen na de verrassende overwinning van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva in de presidentsverkiezingen. Lula versloeg zondag de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, aan wie veel beleggers de voorkeur gaven.

2 uur geleden
Consumentenbond: A-merken worden duurder, budgetmerken goedkoper

DEN HAAG (ANP) - Producten van A-merken zijn het afgelopen jaar opnieuw duurder geworden in de supermarkt, meldt de Consumentenbond. Voor budgetmerken, waaronder huismerken, hoefden consumenten juist minder geld neer te leggen.

2 uur geleden
Fors minder pakketjes uit Azië sinds nieuwe regels, ziet PostNL

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders ontvangen fors minder pakketjes uit Azië sinds de invoering van strengere Europese regels voor e-commercezendingen van buiten de EU op 1 juli. Dat merkt PostNL, dat de hoeveelheid internationale pakketjes, waaronder pakketjes van bekende webwinkels als Shein en Temu, afgelopen kwartaal bijna 32 procent zag terugvallen.

2 uur geleden