Grootste bierbrouwer verkoopt weer meer dan voor corona
BRUSSEL (ANP) - De grootste bierbrouwer ter wereld AB InBev heeft het afgelopen kwartaal weer meer verkocht dan voor de coronapandemie. Door horecasluitingen kende de producent van onder meer Leffe, Hertog Jan en Jupiler vorig jaar tijdens het tweede kwartaal nog een forse omzetdaling van 18 procent. Maar een strategie gericht op zijn populaire merken leidde volgens de in België gevestigde brouwer nu weer tot een sterke groei.
Zowel het aantal verkochte liters drank als de opbrengsten daarvan waren de afgelopen drie maanden ruim 3 procent hoger dan in dezelfde periode in 2019. In Europa kwam de omzetgroei van 20 procent vergeleken met een jaar geleden vooral door de heropening van de horeca en blijvende populariteit van thuisconsumptie. De toename van de opbrengsten wereldwijd was 28 procent op jaarbasis. Alle drankjes samen brachten 13,5 miljard dollar in de la. Daar bleef een winst van 1,5 miljard dollar van over.
De verkoop van andere drankjes dan bier groeide sterker dan die van bieren. De omzet van de niet-bieren zoals mixjes tussen frisdrank en alcohol nam met 40 procent toe. De gemiddelde brutowinst per verkocht drankje is volgens de brouwer een vijfde hoger dan van een biertje. AB InBev wil de rest van het jaar meer gaan inzetten op de markt van niet-bieren en daarnaast de al succesvolle merken sneller laten groeien.
Budweiser, Stella Artois en Corona zijn drie bieren die AB InBev wereldwijd aan de man brengt. De verkoop van die merken steeg met 23 procent en met 19 procent buiten de markten waar ze oorspronkelijk vandaan komen. Dat is volgens de brouwer een goede zaak, omdat de bieren in het buitenland doorgaans voor hogere marges worden verkocht.
Meer uit Financieel
EMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.
49 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.
51 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Turkse centrale bank heeft het rentetarief voor de vijfde maand op rij verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de Turkse economie stimuleren. De rente werd verlaagd met 1 procentpunt en bedraagt nu 37 procent. Economen hadden gerekend op een grotere renteverlaging van 1,5 procentpunt.
1 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Groenlandse pensioenfonds overweegt zijn beleggingen in Amerikaanse aandelen te verkopen. Topman Søren Schock Petersen van SISA pension denkt dat het stoppen met de investeringen een symbolisch standpunt zou zijn tegen het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om het Arctische eiland in te lijven.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV maakt zich zorgen over de gevolgen voor spoorpersoneel als militair vervoer over het spoor voorrang krijgt. De vakbond zegt dat machinisten, conducteurs, verkeersleiders en planners het risico lopen mee te moeten werken aan militaire transporten. "Deze mensen tekenen niet automatisch voor reservist", aldus vakbondsbestuurder Henri Janssen.
3 uur geledenDAVOS (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz spreekt van "stappen in de juiste richting" nu de Amerikaanse president Donald Trump de voorgenomen importheffingen om Groenland heeft geschrapt. Merz verwelkomt de stap van Trump, zei hij op het World Economic Forum in Davos.
3 uur geleden