Grootste bank van Duitsland verhoogt winstgevendheid
FRANKFURT (ANP/DPA) - Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, heeft in het afgelopen kwartaal zijn winstgevendheid verhoogd, ondanks hoge kosten voor een omvangrijke herstructurering. Zo verstrekte de bank meer leningen en werd meer geld verdiend met vermogensbeheerdiensten.
De winst voor belastingen steeg met 15 procent tot 554 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder. De baten klommen met 2 procent naar 6 miljard euro. Deutsche Bank is sinds 2019 bezig met een reorganisatie waarbij duizenden banen verloren gaan. In het derde kwartaal werd hiervoor een bedrag van 583 miljoen euro uitgetrokken, wat vooral ging naar technologische kostenposten. In het derde kwartaal van vorig jaar ging het om een reorganisatielast van 104 miljoen euro.
Topman Christian Sewing stelt dat de cijfers aantonen dat Deutsche Bank operationeel goed presteert. Volgens hem ligt het financiële concern goed op koers om de doelstellingen voor bijvoorbeeld winstgevendheid in 2022 te halen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huizenkopers kunnen voor duurdere huizen een hypotheek afsluiten met bescherming bij betaalproblemen. De grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat volgend jaar omhoog naar een geleend bedrag voor een huis van 500.000 euro, wat 30.000 euro meer is dan nu. Wie verduurzaamt, kan over een nog hoger bedrag garanties krijgen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse supermarkten kampen met grote schade als gevolg van de cyberaanval op hun koelkasten en vriezers. Thierry Cotillard, topman van de keten Intermarché, zei tegen de Franse nieuwszender BFM TV dat de "ongekende" aanval neerkomt op een verlies van "tientallen miljoenen euro's in heel het land op één dag". Ook andere ketens, waaronder Carrefour, werden getroffen.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Een woordvoerder van moederbedrijf Ahold Delhaize laat dinsdagochtend weten dat het concern "hard bezig" is met het oplossen van het euvel. Meer wil hij er niet over kwijt. Ook durft hij niet te zeggen wanneer mensen weer een update over de situatie kunnen verwachten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in september gemiddeld 3,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie steeg daarmee ten opzichte van de 3,3 procent in augustus.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven uit de AEX-index hebben vorig jaar relatief veel mannelijke commissarissen aangesteld. Nog maar iets meer dan een kwart van de benoemingen was een vrouw, volgens een analyse door Heidrick & Struggles, een bureau dat onder meer bedrijven helpt bij het zoeken naar nieuwe bestuurders. De leeftijd van nieuwbenoemde commissarissen was in vergelijking met andere Europese landen hoog.
4 uur geleden