Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste accountantskantoren keren Rusland de rug toe

Grootste accountantskantoren keren Rusland de rug toe

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Ook de grote accountantskantoren EY en Deloitte trekken zich terug uit Rusland vanwege de Russische invasie van Oekraïne. Hun aankondigingen volgen op die van branchegenoten PricewaterhouseCoopers (PwC) en KPMG, die zich eveneens terugtrekken uit het land. Daarmee keert de hele zogeheten 'big four' van de accountantswereld Rusland de rug toe.

Deloitte stelt in een verklaring dat het niet langer actief zal zijn in zowel Rusland als Belarus, waar het in totaal ongeveer 3000 medewerkers heeft. Dit komt erop neer dat de onderdelen van de firma in die landen worden losgekoppeld van het wereldwijde kantorennetwerk.

Bij EY is al begonnen met een vergelijkbaar scheidingsproces. De firma heeft meer dan 4700 mensen werken bij zijn activiteiten in Rusland. EY geeft ook aan elders in de wereld niet langer te werken voor de Russische overheid, staatsbedrijven of personen of entiteiten waartegen sancties zijn ingesteld.

KPMG heeft meer dan 4500 werknemers in Rusland en Belarus en stelde al dat het beëindigen van de werkrelatie met hen, van wie velen al tientallen jaren deel uitmaken van KPMG, ongelooflijk moeilijk is. Bij PwC gaat het om ongeveer 3700 medewerkers in Rusland. "We hebben besloten dat PwC, gezien de omstandigheden, geen firma in Rusland zou moeten hebben. Met als gevolg dat PwC Rusland het netwerk zal verlaten", liet topman Bob Moritz weten.

Meer uit Financieel

Meer woningen te bezichtigen tijdens Open Huizen Dag

UTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.

1 uur geleden
President Duitse centrale bank: economie kan 1 procent groeien

ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.

10 uur geleden
Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.

10 uur geleden
Wall Street wint na banenrapport VS, Tesla en SpaceX bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.

10 uur geleden
Minister Italië wil duidelijkheid van Lagarde over einde bij ECB

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.

12 uur geleden
Na Samsung verhoogt ook Google prijs telefoons vanwege chiptekort

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.

12 uur geleden
Chipbedrijven stuwen AEX-index naar flinke plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.

14 uur geleden