Grootste accountantskantoren keren Rusland de rug toe
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Ook de grote accountantskantoren EY en Deloitte trekken zich terug uit Rusland vanwege de Russische invasie van Oekraïne. Hun aankondigingen volgen op die van branchegenoten PricewaterhouseCoopers (PwC) en KPMG, die zich eveneens terugtrekken uit het land. Daarmee keert de hele zogeheten 'big four' van de accountantswereld Rusland de rug toe.
Deloitte stelt in een verklaring dat het niet langer actief zal zijn in zowel Rusland als Belarus, waar het in totaal ongeveer 3000 medewerkers heeft. Dit komt erop neer dat de onderdelen van de firma in die landen worden losgekoppeld van het wereldwijde kantorennetwerk.
Bij EY is al begonnen met een vergelijkbaar scheidingsproces. De firma heeft meer dan 4700 mensen werken bij zijn activiteiten in Rusland. EY geeft ook aan elders in de wereld niet langer te werken voor de Russische overheid, staatsbedrijven of personen of entiteiten waartegen sancties zijn ingesteld.
KPMG heeft meer dan 4500 werknemers in Rusland en Belarus en stelde al dat het beëindigen van de werkrelatie met hen, van wie velen al tientallen jaren deel uitmaken van KPMG, ongelooflijk moeilijk is. Bij PwC gaat het om ongeveer 3700 medewerkers in Rusland. "We hebben besloten dat PwC, gezien de omstandigheden, geen firma in Rusland zou moeten hebben. Met als gevolg dat PwC Rusland het netwerk zal verlaten", liet topman Bob Moritz weten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.
39 minuten geledenBIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.
3 uur geleden