Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootste aandeelhouder Credit Suisse noemt onrust 'ongegrond'

Grootste aandeelhouder Credit Suisse noemt onrust 'ongegrond'

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het forse verlies aan beurswaarde voor Credit Suisse op woensdag was "volledig ongegrond", zei de voorzitter van de grootste aandeelhouder van de bank. Volgens Ammar al-Khudairy van Saudi National Bank is de op een na grootste bank van Zwitserland in de kern gezond.

"Als je kijkt naar wat zelfs de Zwitserse centrale bank gisteren zei met alle ratio's, dan zijn die allemaal gezond, alles gaat goed", zei al-Khudairy in een interview met de Amerikaanse zakennieuwszender CNBC. "Ik denk niet dat ze meer kapitaal nodig hebben."

Een dag eerder verloor Credit Suisse nog bijna een kwart op de aandelenbeurs in Zürich, na de opmerking van al-Khudairy dat Saudi National Bank absoluut niet van plan is om extra te investeren in de bank. Hij verklaarde dat dit niet kon wegens geldende regels.

Lening centrale bank

"Markten zijn grillig en zoeken naar verhalen of dingen die hun zorgen bevestigen", zei hij voor de camera van CNBC. "We zijn nooit om hulp gevraagd. En voor zover ik weer, is er ook nooit een verzoek om steun geweest."

Credit Suisse maakte in de nacht van woensdag op donderdag bekend tot 50 miljard Zwitserse frank (ruim 50 miljard euro) te lenen van de Zwitserse centrale bank. Het gaat volgens de kredietverstrekker om een voorzorgsmaatregel om voldoende liquide middelen te hebben, oftewel middelen om de financiële verplichtingen direct na te kunnen komen. Ook koopt de bank voor miljarden aan eigen obligaties terug. Tegelijkertijd benadrukte de bank dat zijn buffers voldoen aan de eisen voor een grote, belangrijke bank.

Meer uit Financieel

Japan wil winning zeldzame aardmetalen in Groenland onderzoeken

TOKIO (ANP/RTR) - Japan wil deze zomer een delegatie naar Groenland sturen om de mogelijkheden voor de winning van zeldzame aardmetalen te onderzoeken. Dat meldde het Aziatische nieuwsmedium Nikkei zondag. De Japanse regering wil binnenlandse bedrijven helpen investeren in projecten voor zeldzame aardmetalen in Groenland, dat mogelijk rijke reserves heeft.

12 uur geleden
Treinen tussen Hamburg en Berlijn rijden weer na grote renovatie

HAMBURG (ANP/DPA) - De treinen tussen de Duitse steden Hamburg en Berlijn rijden zondag weer, na een grote renovatie op het spoor van ruim tien maanden. De verbinding Berlijn-Hamburg wordt beschouwd als de belangrijkste directe verbinding tussen de steden op het Duitse langeafstandsspoornetwerk. Vanuit Nederland biedt NS International treinreizen naar beide steden aan.

16 uur geleden
WSJ: Buitenlandse toegang AI Anthropic gestopt na gesprek Amazon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het besluit van de Amerikaanse regering om de buitenlandse toegang tot de geavanceerdste AI-modellen van Anthropic stop te zetten, kwam voort uit gesprekken met Amazon. Dat zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal (WSJ). De krant schrijft dat medewerkers van Amazon onderzoek deden naar het omzeilen van beveiligingen en dat daarbij enkele kwetsbaarheden van een van de modellen aan het licht kwamen.

18 uur geleden
Duitse centralebankpresident: prijzen kunnen langer hoog blijven

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in de eurozone blijven waarschijnlijk langer op een hoog niveau, zelfs als de oorlog in het Midden-Oosten snel voorbij is. Dat heeft de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel zaterdag gezegd in een interview met radiozender Deutschlandfunk.

1 dag geleden
China wil veel meer elektrische vrachtwagens op markt

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid wil dat er veel meer elektrisch aangedreven zware vrachtwagens op de markt worden gebracht. Het ministerie van Transport presenteerde zaterdag een doelstelling dat 40 procent van de nieuwe trucks die in 2030 op de markt komen elektrisch is. Het zou dan gaan om een vloot van meer dan 1,6 miljoen elektrisch aangedreven heavy-duty trucks.

1 dag geleden
FT: soepelere regels rond thuiswerk bij Goldman en JPMorgan om WK

NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en JPMorgan Chase versoepelen tijdelijk de regels rond thuiswerken van personeel in verband met het WK voetbal dat deels in de Verenigde Staten wordt gehouden. Werknemers kunnen namelijk veel hinder ondervinden om op het werk te komen door drukte in het openbaar vervoer op speeldagen in het New York New Jersey Stadium, aldus zakenkrant Financial Times. Zij mogen op die dagen dan thuiswerken van de banken.

1 dag geleden
Italiaanse minister Tajani bekritiseert renteverhoging ECB

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft kritiek op de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) tegen de hoge inflatie in de eurozone. Volgens Tajani is "niemand gebaat" bij een hogere rente omdat daardoor de leenkosten voor huishoudens en bedrijven stijgen en de economie wordt afgeremd.

1 dag geleden