Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootschalige coronatests in Bunschoten en Dronten van start

Grootschalige coronatests in Bunschoten en Dronten van start

DRONTEN/BUNSCHOTEN (ANP) - De inwoners van de gemeenten Dronten (Flevoland) en Bunschoten (Utrecht) kunnen zich de komende tijd laten testen op het coronavirus. Dat moet duidelijk maken hoeveel mensen er besmet zijn, misschien wel zonder dat ze het zelf weten. In beide gemeenten duurt de proef zes weken.

In Bunschoten (bijna 22.000 inwoners) zijn alle inwoners van zes jaar en ouder uitgenodigd. Jonge kinderen krijgen een mondspoelkit, waarbij ze wat water uitspugen dat wordt getest. Deelnemers vanaf 12 jaar krijgen de veelgebruikte PCR-test met wattenstaafjes in keel en neus. In het overwegend christelijke Bunschoten zijn relatief veel besmettingen vastgesteld. Bunschoten opent testlocaties in twee kerken en een sporthal. Daarnaast staat er een testbus in het dorp Eemdijk en mensen kunnen naar de gebruikelijke testplek in een woonzorgcentrum.

De gemeente Dronten (ruim 40.000 inwoners) is juist uitgekozen omdat er niet bijzonder veel besmettingen zijn. Het is een gemiddelde gemeente met een grote testbereidheid. Elke inwoner van 12 jaar en ouder mag meedoen aan de proef. In Dronten en Swifterbant staan in totaal drie testplekken. Het dorp Biddinghuizen krijgt geen testlocatie.

De eerste grootschalige coronatest van Nederland was in de gemeente Lansingerland, na de uitbraak van de Britse variant rond een basisschool in Bergschenhoek. Die tests brachten aan het licht dat de uitbraak daar redelijk beperkt is gebleven en dat kinderen geen grote rol spelen bij de verspreiding van het coronavirus. In de Rotterdamse wijk Charlois loopt momenteel een grootschalig corona-onderzoek.

Meer uit Binnenland

Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

34 minuten geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.

1 uur geleden
600.000 bestanden gemeente Epe gestolen, ook persoonlijke data

EPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.

1 uur geleden
Verdachte Mels van B. van Barendrechtse zedenzaak in hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliƫnt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.

1 uur geleden
Politie deelt beelden van verdachten aanslag bij joodse school

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.

2 uur geleden
Bank of New York weigert commentaar na explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.

3 uur geleden
Campagne tegen oplichting levert identiteit van 14 verdachten op

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.

3 uur geleden