Grootschalig protest in stationshal New York om oorlog Israël
NEW YORK (ANP) - In het belangrijke treinstation, Grand Central Terminal, in New York hebben zich vrijdagavond honderden demonstranten verzameld om te protesteren tegen het conflict tussen Israël en Hamas. Het protest werd georganiseerd door Jewish Voice for Peace (Joodse stem voor vrede). Volgens The New York Times is het een van de grootste protesten in de stad sinds de oorlog drie weken geleden begon.
Betogers, veelal gekleed in zwarte t-shirts, riepen op tot een staakt-het-vuren. Het protest kwam op gang nadat het Israëlische leger aankondigde de aanvallen op de Gazastrook te intensiveren. Op dat moment liep Grand Central Terminal ook net vol met forenzen die probeerden van werk naar huis te reizen, schrijft de Amerikaanse krant.
De politie zou geprobeerd hebben de ingang van het station te blokkeren, maar slaagde daar volgens The New York Times niet in. Op beelden is te zien dat de stationshal vol kwam te staan met demonstranten. Volgens de krant werden tientallen mensen later gearresteerd. De politie heeft laten weten pas na middernacht (lokale tijd) met meer informatie te komen over het aantal aanhoudingen.
Meer uit Buitenland
ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
1 uur geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
12 uur geleden