Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootmetaal bereikt cao-akkoord, 9 procent loonsverhoging

Grootmetaal bereikt cao-akkoord, 9 procent loonsverhoging

ZOETERMEER (ANP) - Werknemers in de grootmetaal krijgen vanaf december in stappen 9 procent meer loon. Dat is een van de uitkomsten van de cao-onderhandelingen. Werkgevers en bonden kwamen in de nacht van woensdag op donderdag tot een akkoord. Onder de grootmetaal vallen onder meer vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker, chipbedrijf ASML en vrachtwagenproducent Scania. De sector telt circa 150.000 medewerkers. Leden van de vakbond moeten nog wel instemmen met het akkoord.

Naast de loonsverhoging nemen werkgevers maandelijks 60 euro pensioenpremie extra voor hun rekening. Daarmee gaan werknemers met een modaal inkomen er nog eens 2 procent op vooruit. Voor medewerkers met een lager loon ligt dat percentage hoger.

Bij de onderhandelingen over de vorige cao werd nog maandenlang gestaakt, onder meer bij Tata Steel Nederland en Scania. Ook eerdere cao’s kwamen moeizaam tot stand. ASML weet dat eerder aan het feit dat de sector bestaat uit verschillende bedrijven, van kleine scheepsbouwers tot leveranciers van keukens.

Volgens bestuurder van FNV Metaal Albert Kuiper is het onderhandelingstraject dit jaar anders verlopen. Hij schrijft dat toe aan "deze tijd waarin veel mensen de eindjes nauwelijks aan elkaar kunnen knopen". Volgens hem moesten vakbonden en werkgevers daarom snel tot een akkoord komen. "Met dit akkoord wordt het dagelijks leven voor alle 150.000 werknemers beter betaalbaar", aldus Kuiper.

Meer uit Financieel

Wall Street flink omlaag door opgelaaid geweld Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke minnen geopend door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten door de Amerikaanse aanvallen op Iran en de verklaring van president Donald Trump dat de voorlopige vredesdeal met Iran voorbij is. De olieprijzen gingen opnieuw sterk omhoog door de escalatie van het conflict waardoor de Straat van Hormuz weer volledig geblokkeerd kan worden voor de scheepvaart.

28 minuten geleden
Nederlandse topman luchtvaartmaatschappij SAS naar Air Canada

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse topman Anko van der Werff van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS gaat leidinggeven aan Air Canada. Van der Werff was zo'n vijf jaar lang topman van SAS en treedt begin volgend jaar aan bij zijn nieuwe werkgever.

1 uur geleden
IMF waarschuwt voor gevolgen verdere escalatie conflict Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt dat een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten de bevoorradingsketens in de wereld verder onder druk kan zetten en tot verdere prijsstijgingen kan leiden. Die opmerking plaatst de VN-organisatie voor financiële stabiliteit in een update van zijn voorspellingen voor de wereldeconomie.

1 uur geleden
Europees Parlement stemt in met handelsdeal met Mexico

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met de handelsdeal met Mexico. De in mei voorgestelde handelsdeal kreeg 474 stemmen voor en 131 tegen tijdens de stemming in Straatsburg.

2 uur geleden
FNV kondigt staking bij Gall & Gall aan op donderdag en vrijdag

UTRECHT (ANP) - Werknemers van Gall & Gall leggen donderdag en vrijdag opnieuw het werk neer uit onvrede over het cao-bod van de slijterijketen, kondigt FNV aan. De vakbond verwacht dat tientallen winkels daardoor gesloten blijven, vooral rond de grote steden.

2 uur geleden
Scheepvaartorganisatie: 6000 zeevarenden vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Ongeveer 6000 zeevarenden zitten nog vast aan boord van schepen in de Perzische Golf. Dat zei de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez, woensdag over het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Hij riep op tot de-escalatie en maximale terughoudendheid van de strijdende partijen.

2 uur geleden
OM: terechte zorgen bij omwonenden Tata Steel

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie neemt de zorgen van omwonenden van Tata Steel "serieus". Dat is volgens persofficier Thomas Slieker het signaal dat het OM afgeeft met de aangekondigde strafzaak tegen het staalconcern.

2 uur geleden