Grootmeester van de Maltezer Orde overleden
ROME (ANP/DPA) - De grootmeester van de Orde van Malta is woensdag in Rome overleden. Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto (75) was al geruime tijd ongeneeslijk ziek, meldde de rooms-katholieke ridderorde.
De Italiaanse edelman werd in mei 2018 verkozen tot grootmeester van de orde, die in 1048 door kruisvaarders in Jeruzalem werd opgericht. Hij was de tachtigste om de bijbehorende eed af te leggen. De orde doet aan filantropische activiteiten in 120 landen en heeft wereldwijd ongeveer 13.500 leden. Het grootmeesterschap zal tot de nieuwe uitverkiezing worden waargenomen door de Portugees Ruy Gonçalo do Valle Peixoto de Villas Boas.
Aan de uitverkiezing van Dalla Torre ging een machtsstrijd tussen de orde en het Vaticaan vooraf. Die ontstond na het ontslag van de Duitse grootkanselier Albrecht von Boeselager. Hem werd onder meer een affaire rond het uitdelen van condooms in Myanmar fataal. De eerdere Britse grootmeester Matthew Festing verzette zich tegen een Vaticaans onderzoek naar de gang van zaken rond het ontslag, en moest uiteindelijk op bevel van paus Franciscus opstappen. Dalla Torre werd daarna uitverkozen om de orde te hervormen.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
35 minuten geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
5 uur geleden