Grootmacht Duitsland ondanks zege al uitgeschakeld op WK
AL KHOR (ANP) - Duitsland is al in de groepsfase van het WK uitgeschakeld. De wereldkampioen van 2014 won zelf uiteindelijk, met veel moeite, wel van Costa Rica (4-2). Maar omdat Japan won van Spanje, gaat het Aziatische land als groepswinnaar door. Spanje, dat net als Duitsland eindigt op 4 punten, plaatst zich vanwege een beter doelsaldo als tweede.
Duitsland moest met een groot verschil winnen om zich op eigen kracht te plaatsen voor de achtste finales. Een kleine zege was ook genoeg, maar dan mocht Japan niet winnen van Spanje. Dat gebeurde wel: 2-1.
Meteen toen het duel begon werd al geschiedenis geschreven. Voor het eerst op een WK stond er met de Française Stéphanie Frappart een vrouwelijke scheidsrechter op het veld. Ook werd de Duitser Manuel Neuer de doelman met de meeste WK-optredens. De 36-jarige keeper kwam voor de negentiende keer in actie op een wereldkampioenschap, één keer meer dan zijn landgenoot Sepp Maier en de Braziliaan Claudio Taffarel.
Vroege voorsprong
Duitsland kreeg meteen veel goede kansen en Serge Gnabry zorgde in de 10e minuut voor de gewenste vroege voorsprong. Uit een voorzet van David Raum kopte de aanvaller in de verre hoek raak.
Na het stormachtige begin bleef Duitsland dominant, maar nam het aantal kansen af. Misschien speelde ook mee dat Spanje op voorsprong stond tegen Japan, waardoor de wereldkampioen van 2014 virtueel door was.
Japan
Al vroeg in de tweede helft stond het er heel anders voor. Japan kwam snel op voorsprong tegen Spanje, waardoor Duitsland virtueel was uitgeschakeld. Toen Costa Rica via Yeltsin Tejeda en Juan Pablo Vargas uiteindelijk in de 70e minuut verrassende genoeg op voorsprong kwam, werd het voor Duitsland helemaal lastig.
Via Kai Havertz kwam de ploeg van Flick al snel weer gelijk en de invaller zette zijn land ook op voorsprong. Een paar minuten later maakte Niclas Füllkrug de 4-2, maar door de zege van Japan was de overwinning van Duitsland nergens goed voor.
Duitsland was het toernooi begonnen met een verrassende 2-1-nederlaag tegen Japan en speelde vervolgens met 1-1 gelijk tegen Spanje. Duitsland werd vier jaar geleden op het WK in Rusland ook al in de groepsfase uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
47 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
2 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
13 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
13 uur geleden