Grootmacht Duitsland ondanks zege al uitgeschakeld op WK
AL KHOR (ANP) - Duitsland is al in de groepsfase van het WK uitgeschakeld. De wereldkampioen van 2014 won zelf uiteindelijk, met veel moeite, wel van Costa Rica (4-2). Maar omdat Japan won van Spanje, gaat het Aziatische land als groepswinnaar door. Spanje, dat net als Duitsland eindigt op 4 punten, plaatst zich vanwege een beter doelsaldo als tweede.
Duitsland moest met een groot verschil winnen om zich op eigen kracht te plaatsen voor de achtste finales. Een kleine zege was ook genoeg, maar dan mocht Japan niet winnen van Spanje. Dat gebeurde wel: 2-1.
Meteen toen het duel begon werd al geschiedenis geschreven. Voor het eerst op een WK stond er met de Française Stéphanie Frappart een vrouwelijke scheidsrechter op het veld. Ook werd de Duitser Manuel Neuer de doelman met de meeste WK-optredens. De 36-jarige keeper kwam voor de negentiende keer in actie op een wereldkampioenschap, één keer meer dan zijn landgenoot Sepp Maier en de Braziliaan Claudio Taffarel.
Vroege voorsprong
Duitsland kreeg meteen veel goede kansen en Serge Gnabry zorgde in de 10e minuut voor de gewenste vroege voorsprong. Uit een voorzet van David Raum kopte de aanvaller in de verre hoek raak.
Na het stormachtige begin bleef Duitsland dominant, maar nam het aantal kansen af. Misschien speelde ook mee dat Spanje op voorsprong stond tegen Japan, waardoor de wereldkampioen van 2014 virtueel door was.
Japan
Al vroeg in de tweede helft stond het er heel anders voor. Japan kwam snel op voorsprong tegen Spanje, waardoor Duitsland virtueel was uitgeschakeld. Toen Costa Rica via Yeltsin Tejeda en Juan Pablo Vargas uiteindelijk in de 70e minuut verrassende genoeg op voorsprong kwam, werd het voor Duitsland helemaal lastig.
Via Kai Havertz kwam de ploeg van Flick al snel weer gelijk en de invaller zette zijn land ook op voorsprong. Een paar minuten later maakte Niclas Füllkrug de 4-2, maar door de zege van Japan was de overwinning van Duitsland nergens goed voor.
Duitsland was het toernooi begonnen met een verrassende 2-1-nederlaag tegen Japan en speelde vervolgens met 1-1 gelijk tegen Spanje. Duitsland werd vier jaar geleden op het WK in Rusland ook al in de groepsfase uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
1 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
4 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
6 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
22 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
23 uur geleden