Grootmacht Duitsland ondanks zege al uitgeschakeld op WK
AL KHOR (ANP) - Duitsland is al in de groepsfase van het WK uitgeschakeld. De wereldkampioen van 2014 won zelf uiteindelijk, met veel moeite, wel van Costa Rica (4-2). Maar omdat Japan won van Spanje, gaat het Aziatische land als groepswinnaar door. Spanje, dat net als Duitsland eindigt op 4 punten, plaatst zich vanwege een beter doelsaldo als tweede.
Duitsland moest met een groot verschil winnen om zich op eigen kracht te plaatsen voor de achtste finales. Een kleine zege was ook genoeg, maar dan mocht Japan niet winnen van Spanje. Dat gebeurde wel: 2-1.
Meteen toen het duel begon werd al geschiedenis geschreven. Voor het eerst op een WK stond er met de Française Stéphanie Frappart een vrouwelijke scheidsrechter op het veld. Ook werd de Duitser Manuel Neuer de doelman met de meeste WK-optredens. De 36-jarige keeper kwam voor de negentiende keer in actie op een wereldkampioenschap, één keer meer dan zijn landgenoot Sepp Maier en de Braziliaan Claudio Taffarel.
Vroege voorsprong
Duitsland kreeg meteen veel goede kansen en Serge Gnabry zorgde in de 10e minuut voor de gewenste vroege voorsprong. Uit een voorzet van David Raum kopte de aanvaller in de verre hoek raak.
Na het stormachtige begin bleef Duitsland dominant, maar nam het aantal kansen af. Misschien speelde ook mee dat Spanje op voorsprong stond tegen Japan, waardoor de wereldkampioen van 2014 virtueel door was.
Japan
Al vroeg in de tweede helft stond het er heel anders voor. Japan kwam snel op voorsprong tegen Spanje, waardoor Duitsland virtueel was uitgeschakeld. Toen Costa Rica via Yeltsin Tejeda en Juan Pablo Vargas uiteindelijk in de 70e minuut verrassende genoeg op voorsprong kwam, werd het voor Duitsland helemaal lastig.
Via Kai Havertz kwam de ploeg van Flick al snel weer gelijk en de invaller zette zijn land ook op voorsprong. Een paar minuten later maakte Niclas Füllkrug de 4-2, maar door de zege van Japan was de overwinning van Duitsland nergens goed voor.
Duitsland was het toernooi begonnen met een verrassende 2-1-nederlaag tegen Japan en speelde vervolgens met 1-1 gelijk tegen Spanje. Duitsland werd vier jaar geleden op het WK in Rusland ook al in de groepsfase uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
10 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
15 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
16 uur geleden