Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootmacht Duitsland ondanks zege al uitgeschakeld op WK

Grootmacht Duitsland ondanks zege al uitgeschakeld op WK

AL KHOR (ANP) - Duitsland is al in de groepsfase van het WK uitgeschakeld. De wereldkampioen van 2014 won zelf uiteindelijk, met veel moeite, wel van Costa Rica (4-2). Maar omdat Japan won van Spanje, gaat het Aziatische land als groepswinnaar door. Spanje, dat net als Duitsland eindigt op 4 punten, plaatst zich vanwege een beter doelsaldo als tweede.

Duitsland moest met een groot verschil winnen om zich op eigen kracht te plaatsen voor de achtste finales. Een kleine zege was ook genoeg, maar dan mocht Japan niet winnen van Spanje. Dat gebeurde wel: 2-1.

Meteen toen het duel begon werd al geschiedenis geschreven. Voor het eerst op een WK stond er met de Française Stéphanie Frappart een vrouwelijke scheidsrechter op het veld. Ook werd de Duitser Manuel Neuer de doelman met de meeste WK-optredens. De 36-jarige keeper kwam voor de negentiende keer in actie op een wereldkampioenschap, één keer meer dan zijn landgenoot Sepp Maier en de Braziliaan Claudio Taffarel.

Vroege voorsprong

Duitsland kreeg meteen veel goede kansen en Serge Gnabry zorgde in de 10e minuut voor de gewenste vroege voorsprong. Uit een voorzet van David Raum kopte de aanvaller in de verre hoek raak.

Na het stormachtige begin bleef Duitsland dominant, maar nam het aantal kansen af. Misschien speelde ook mee dat Spanje op voorsprong stond tegen Japan, waardoor de wereldkampioen van 2014 virtueel door was.

Japan

Al vroeg in de tweede helft stond het er heel anders voor. Japan kwam snel op voorsprong tegen Spanje, waardoor Duitsland virtueel was uitgeschakeld. Toen Costa Rica via Yeltsin Tejeda en Juan Pablo Vargas uiteindelijk in de 70e minuut verrassende genoeg op voorsprong kwam, werd het voor Duitsland helemaal lastig.

Via Kai Havertz kwam de ploeg van Flick al snel weer gelijk en de invaller zette zijn land ook op voorsprong. Een paar minuten later maakte Niclas Füllkrug de 4-2, maar door de zege van Japan was de overwinning van Duitsland nergens goed voor.

Duitsland was het toernooi begonnen met een verrassende 2-1-nederlaag tegen Japan en speelde vervolgens met 1-1 gelijk tegen Spanje. Duitsland werd vier jaar geleden op het WK in Rusland ook al in de groepsfase uitgeschakeld.

Meer uit Voetbal

Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

1 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

2 uur geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

2 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

2 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

2 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

2 uur geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

2 uur geleden