Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groothertog Luxemburg draagt taken over

Groothertog Luxemburg draagt taken over

LUXEMBURG (ANP) - De 69-jarige Luxemburgse groothertog Henri draagt taken over aan zoon Guillaume. Hij zei dit in een toespraak op de nationale feestdag van het land. "Ik wil meedelen dat ik besloten heb prins Guillaume in oktober te benoemen tot luitenant-vertegenwoordiger", aldus de groothertog.

Het besluit wijst op een mogelijk aftreden van Henri in de komende jaren. De benoeming van luitenant-vertegenwoordiger is een traditioneel onderdeel van de troonswisseling aan het Luxemburgse hof. Henri had eerder dit jaar al laten weten dat hij bezig was met het plannen van zijn afscheid.

In zijn speech sprak Henri zijn vertrouwen uit in de jongere generatie. "Ik wens hem geluk met al mijn liefde en vertrouwen", aldus de groothertog. Volgens RTL kwam de aankondiging van Henri onverwacht. De aankondiging stond niet in de toespraak die van tevoren naar de pers was gestuurd.

Henri behoudt zijn titel, want het gaat nu nog niet om een abdicatie. Op 7 oktober volgend jaar zit Henri precies 25 jaar op de troon. De huidige groothertog was zelf van maart 1998 tot zijn aantreden in 2000 luitenant-vertegenwoordiger.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

1 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

2 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

2 uur geleden
Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

4 uur geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

4 uur geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

4 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

6 uur geleden