Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grootaandeelhouders NAC Breda stappen op bij club in crisis

Grootaandeelhouders NAC Breda stappen op bij club in crisis

BREDA (ANP) - De drie grootaandeelhouders van NAC Breda gaan hun aandelen verkopen. Wim van Aalst, Rob van Weelde en Paul Burema laten in een verklaring weten te vertrekken naar aanleiding van alle gebeurtenissen van de afgelopen weken bij NAC. Technisch directeur Ton Lokhoff en hoofdtrainer Maurice Steijn stapten deze week op.

"Zeer recentelijk hebben we te maken gekregen met acties van sommige individuen die alle normen van fatsoen hebben overschreden", staat in de verklaring die onder meer De Telegraaf en Voetbal International in handen hebben. "Een club kan niet worden bestuurd via een supporters-ultimatum, met als gevolg bedreigingen naar een trainer en meerdere clubbestuurders en hun familieleden. Voor ons drieën is hiermee een grens gepasseerd die wij niet accepteren. Ook de gelatenheid, waarmee sommige NAC-geledingen dit schouwspel hebben gevolgd of zelfs geëntameerd, hebben wij als zeer stuitend ervaren."

De drie aandeelhouders, die samen volgens Omroep Brabant 68 procent van de aandelen in bezit hebben, zeggen hun aandelen te koop aan te bieden. Algemeen directeur Mattijs Manders wilde desgevraagd niet reageren op de meest recente ontwikkelingen.

Lokhoff maakte woensdag bekend dat hij na amper drie maanden al weer stopt als technisch directeur. Het clubicoon zag "geen mogelijkheden om een vruchtbare samenwerking met de technische staf te realiseren". Hoofdtrainer Steijn besloot zaterdag op te stappen, omdat hij en zijn gezin werden bedreigd. NAC liep afgelopen seizoen promotie naar de Eredivisie mis. In de finale van de play-offs verloor de Brabantse ploeg met 2-1 van NEC. Rond die wedstrijd waren er supportersrellen in de omgeving van het stadion.

Meer uit Voetbal

Speler Saudi-Arabië slachtoffer diefstal paspoort in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.

1 uur geleden
Curaçao begint met bondscoach Advocaat aan voorbereiding WK

NOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.

2 uur geleden
Emegha kan WK met Oranje vergeten, zestal traint in Zeist

ZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.

3 uur geleden
Spanje zonder Real Madrid-verdediger Huijsen naar WK

MADRID (ANP) - Spanje doet zonder Dean Huijsen mee aan het komende wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De naam van de 21-jarige verdediger van Real Madrid ontbreekt op de maandag vrijgegeven lijst van 26 namen van bondscoach Luis de la Fuente, die geen enkele speler van Real opriep.

3 uur geleden
Voetballer Kitolano verruilt Sparta voor CL-verrassing Bodø/Glimt

ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Joshua Kitolano van Sparta Rotterdam keert terug naar Noorwegen. De in Congo geboren Noor tekent een contract per 1 juli bij FK Bodø/Glimt, dat dit jaar indruk maakte in de Champions League.

4 uur geleden
Vermoeide Messi voortijdig naar de kant bij Inter Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zich in de competitiewedstrijd van Inter Miami tegen Philadelphia Union voortijdig laten wisselen. De 38-jarige Argentijnse spelmaker ging in de 73e minuut naar de kant.

5 uur geleden
Depay maakt rentree twee dagen voor bekendmaking WK-selectie

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree gemaakt bij Corinthians. De 32-jarige Nederlandse aanvaller kwam in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Atlético Mineiro na een uur spelen als invaller in het veld. Zakaria Labyad, oud-speler van onder meer PSV en Ajax, maakte in de slotfase het doelpunt.

5 uur geleden