Grootaandeelhouders NAC Breda stappen op bij club in crisis
BREDA (ANP) - De drie grootaandeelhouders van NAC Breda gaan hun aandelen verkopen. Wim van Aalst, Rob van Weelde en Paul Burema laten in een verklaring weten te vertrekken naar aanleiding van alle gebeurtenissen van de afgelopen weken bij NAC. Technisch directeur Ton Lokhoff en hoofdtrainer Maurice Steijn stapten deze week op.
"Zeer recentelijk hebben we te maken gekregen met acties van sommige individuen die alle normen van fatsoen hebben overschreden", staat in de verklaring die onder meer De Telegraaf en Voetbal International in handen hebben. "Een club kan niet worden bestuurd via een supporters-ultimatum, met als gevolg bedreigingen naar een trainer en meerdere clubbestuurders en hun familieleden. Voor ons drieën is hiermee een grens gepasseerd die wij niet accepteren. Ook de gelatenheid, waarmee sommige NAC-geledingen dit schouwspel hebben gevolgd of zelfs geëntameerd, hebben wij als zeer stuitend ervaren."
De drie aandeelhouders, die samen volgens Omroep Brabant 68 procent van de aandelen in bezit hebben, zeggen hun aandelen te koop aan te bieden. Algemeen directeur Mattijs Manders wilde desgevraagd niet reageren op de meest recente ontwikkelingen.
Lokhoff maakte woensdag bekend dat hij na amper drie maanden al weer stopt als technisch directeur. Het clubicoon zag "geen mogelijkheden om een vruchtbare samenwerking met de technische staf te realiseren". Hoofdtrainer Steijn besloot zaterdag op te stappen, omdat hij en zijn gezin werden bedreigd. NAC liep afgelopen seizoen promotie naar de Eredivisie mis. In de finale van de play-offs verloor de Brabantse ploeg met 2-1 van NEC. Rond die wedstrijd waren er supportersrellen in de omgeving van het stadion.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
3 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
4 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
7 uur geleden