
Groot zonnepaneelbedrijf in VS vraagt faillissement aan
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sunnova Energy International, een van de grootste Amerikaanse bedrijven in zonnepanelen voor op daken, heeft in Texas het faillissement aangevraagd na aanhoudende problemen. Eind vorige maand werd al bekend dat de regering-Trump een gedeeltelijke leninggarantie voor het bedrijf van bijna 3 miljard dollar had ingetrokken.
Sunnova was sinds maart in onderhandeling met schuldeisers over een mogelijke herstructurering. Daarbij werd al gevreesd voor het voortbestaan van het bedrijf. Begin juni kondigde het bedrijf ook al aan ruim de helft van zijn personeel te ontslaan.
Sunnova kampte met oplopende schulden en afnemende verkoopvooruitzichten. De garantie van de overheid was bedoeld om zonnepanelen aan mensen met een laag inkomen te kunnen leveren. Die regeling was opgezet onder president Joe Biden. De laatste tijd zat het politieke tij echter tegen. Ook de hogere rente en heffingen op de import van apparatuur zorgden voor moeilijkheden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse media- en entertainmentconcern Warner Bros. Discovery heeft aangekondigd zich op te splitsen in twee beursgenoteerde ondernemingen. De streaming- en filmstudio-activiteiten zullen worden gescheiden van de tv-netwerkactiviteiten, een proces dat medio volgend jaar moet zijn afgerond. Door de verandering vallen bijvoorbeeld streamingdienst HBO Max en nieuwszender CNN straks niet meer onder hetzelfde bedrijf.
1 uur geledenCLICHY (ANP/BLOOMBERG) - De Franse cosmeticagroep L'Oréal neemt het Britse huidverzorgingsmerk Medik8 over. Met de stap wil L'Oréal haar positie in de snelgroeiende huidverzorgingsmarkt versterken.
2 uur geledenREDMOND (ANP/AFP) - Microsoft heeft zondag tijdens een online-evenement een eerste draagbare Xbox-console gepresenteerd. De zogenoemde ROG Xbox Ally moet later dit jaar verschijnen. Daarmee kunnen gamers Xbox-spellen ook spelen terwijl ze bijvoorbeeld in de trein zitten en niet voor hun televisie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China. De twee economische grootmachten overleggen in Londen opnieuw over de handelstarieven. Vorige maand besloten de twee landen hun onderlinge importheffingen voor een periode van negentig dagen fors te verlagen zodat er meer tijd is om een oplossing te zoeken voor het handelsconflict.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault heeft gesprekken gevoerd met het Franse ministerie van Defensie over het produceren van drones in Oekraïne. Een woordvoerder van de Franse autofabrikant bevestigde dat het bedrijf is benaderd door de Franse overheid. Er hebben gesprekken plaatsgevonden, maar er is in dit stadium nog geen beslissing genomen. Het bedrijf wacht op nadere details van het ministerie.
5 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms is in gesprek om een investering van miljarden dollars te doen in de start-up Scale AI, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met de financiering voor progressie op het gebied van kunstmatige intelligentie zou meer dan 10 miljard dollar gemoeid kunnen zijn, aldus sommige bronnen. Daarmee zou het een van de grootste private financieringsrondes ooit worden.
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De export van China is in mei minder sterk gestegen dan verwacht. Dat kwam vooral doordat de uitvoer van Chinese goederen naar de Verenigde Staten flink is afgenomen ondanks het handelsbestand tussen de twee economische grootmachten, dat vorige maand werd bereikt.
7 uur geleden