
Groot tractorprotest om Duits landbouwbeleid
BIELEFELD (ANP/DPA) - In de Duitse deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen protesteren boeren maandag massaal tegen het landbouwbeleid van de regering. In het stadscentrum van Bielefeld is het zwaartepunt van het protest. Maandagochtend waren al ruim vijfhonderd tractoren onderweg, meldt de politie. Er wordt ernstige verkeershinder verwacht.
In verschillende plaatsen in de regio wordt er maandag geprotesteerd. In Bonn waren de eerste acties, meldden verschillende media. De boeren willen in etappes via Bonn naar Keulen, Düsseldorf en Dortmund rijden. Uiteindelijk komen ze naar verwachting rond 17.00 uur samen in Bielefeld. Het tractorkonvooi wordt begeleid door de politie, die benadrukt dat vooralsnog alles vreedzaam verloopt.
Ook dinsdag worden er protestacties verwacht. Boeren zullen dan richting hoofdstad Berlijn trekken. Zij zijn onder meer ontevreden over de regelgeving rond meststoffen.
Nederlandse boeren hebben de afgelopen tijd ook meerdere keren geprotesteerd. Ze zijn het niet eens met het huidige stikstofbeleid van de regering. In oktober nog kwamen veel boeren met hun tractoren samen op het Malieveld in Den Haag. Ook maandag werden weer nieuwe acties aangekondigd. Boeren gaan tussen 12.30 en 14.00 uur door heel het land op- en afritten van snelwegen blokkeren.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vindt een overwinning in de Gazastrook op Hamas belangrijker dan de vrijlating van gijzelaars. Die vrijlating is "een zeer belangrijk doel, maar er is een hoger doel", zei hij volgens Times of Israel en andere Israëlische media.
42 minuten geledenKYIV (ANP) - De veelbesproken grondstoffendeal tussen de Verenigde Staten en Oekraïne is door Kyiv openbaar gemaakt. De overeenkomst werd na een maandenlange vertraging woensdag ondertekend.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent stelt dat de ontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in de Sint-Pietersbasiliek heeft bijgedragen aan de afronding van de mineralendeal. Volgens Bessent is de overeenkomst bovendien een sterk signaal aan Rusland dat de Verenigde Staten en Oekraïne op één lijn zitten.
2 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - De paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF), die al twee jaar oorlog voert met het Soedanese leger, heeft het presidentieel paleis in Khartoem beschoten. De RSF had het strategisch en symbolisch belangrijke bouwwerk lang zelf in handen, maar verloor eind maart de controle over het paleis.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha heeft de mineralendeal met de Verenigde Staten verwelkomd. Hij spreekt van "een belangrijke mijlpaal in het strategische partnerschap tussen Oekraïne en de VS, gericht op het versterken van de Oekraïense economie en veiligheid".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Israël helpen bij de bestrijding van natuurbranden in de buurt van Jeruzalem. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen meldt op X dat blusvliegtuigen uit Italië, Griekenland, Cyprus en Kroatië onderweg zijn naar Israël.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Bij de gevechten tussen druzische strijders en Syrische troepen die gelinkt zijn aan de regering zijn opnieuw zeker vijftien druzen gedood, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Zij zouden in de buurt van Damascus in een hinderlaag zijn gelopen.
4 uur geleden