Groot protest in Georgië tegen 'Russische wet'
TBILISI (ANP/AFP/RTR) - Zo'n 8000 mensen hebben in Tbilisi gedemonstreerd tegen een omstreden wetsvoorstel over 'buitenlandse agenten' dat de regering nieuw leven heeft ingeblazen. Vorig jaar werd de wet nog van tafel geveegd na felle protesten.
Vorige week zei de regeringspartij Georgische Droom de wet opnieuw in te willen dienen om transparantie te krijgen over de financiering van organisaties. Volgens de wet kunnen organisaties die meer dan 20 procent van hun inkomsten uit het buitenland ontvangen worden aangemerkt als 'buitenlandse agent'.
Volgens critici van de wet is het een middel om dissidente stemmen de kop in te drukken, naar Russisch voorbeeld. Demonstranten scandeerden leuzen tegen "de Russische wet". De Europese Unie zei vorige week al "ernstige zorgen" te hebben over het besluit.
Westen
In maart 2023 gingen duizenden mensen de straat op tegen de wet, waardoor de regering zich toen genoodzaakt zag het voorstel in te trekken.
Georgië heeft jarenlang geprobeerd de relaties met het Westen aan te halen, maar de huidige regering zoekt volgens tegenstanders juist aansluiting bij Rusland.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.
25 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.
7 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.
7 uur geleden