Groot protest in Georgië tegen 'Russische wet'
TBILISI (ANP/AFP/RTR) - Zo'n 8000 mensen hebben in Tbilisi gedemonstreerd tegen een omstreden wetsvoorstel over 'buitenlandse agenten' dat de regering nieuw leven heeft ingeblazen. Vorig jaar werd de wet nog van tafel geveegd na felle protesten.
Vorige week zei de regeringspartij Georgische Droom de wet opnieuw in te willen dienen om transparantie te krijgen over de financiering van organisaties. Volgens de wet kunnen organisaties die meer dan 20 procent van hun inkomsten uit het buitenland ontvangen worden aangemerkt als 'buitenlandse agent'.
Volgens critici van de wet is het een middel om dissidente stemmen de kop in te drukken, naar Russisch voorbeeld. Demonstranten scandeerden leuzen tegen "de Russische wet". De Europese Unie zei vorige week al "ernstige zorgen" te hebben over het besluit.
Westen
In maart 2023 gingen duizenden mensen de straat op tegen de wet, waardoor de regering zich toen genoodzaakt zag het voorstel in te trekken.
Georgië heeft jarenlang geprobeerd de relaties met het Westen aan te halen, maar de huidige regering zoekt volgens tegenstanders juist aansluiting bij Rusland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.
5 minuten geledenCEUTA (ANP/AFP) - Spanje geeft woensdag een aantal inlichtingenrapporten vrij over de plotselinge aankomst van tienduizenden migranten in Ceuta eind juli. De regering probeert twijfels weg te nemen over welke kennis er al op voorhand was over de toestroom en over de rol die Marokko daar mogelijk bij gespeeld heeft.
19 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland geeft Oekraïne uit eigen voorraad nog wat luchtafweerraketten voor de cruciale Patriot-luchtafweer. Het gaat niet om de geavanceerdste Patriot-raketten maar om een variant die minder goed is opgewassen tegen Ruslands verwoestende ballistische raketten.
49 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering sluit het Britse consulaat in Oost-Jeruzalem. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar bekend nadat het Verenigd Koninkrijk maatregelen had aangekondigd tegen illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.
1 uur geledenWASHINGTON/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over het bezoek dat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend hebben gebracht aan Moskou en Kyiv. Volgens het Kremlin heeft Trump aangegeven dat hij zo snel mogelijk een einde wil maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft een onderzoeksteam naar het Midden-Oosten gestuurd om de situatie bij de Straat van Hormuz te beoordelen. Het ministerie van Defensie meldt dat de "veiligheidsomstandigheden" daar worden bekeken, schrijft persbureau Yonhap.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij nieuwe Russische luchtaanvallen zijn twee doden gevallen. Burgemeester Vitali Klytsjko schrijft op X dat een magazijn geraakt is.
2 uur geleden