Groot protest in Georgië tegen 'Russische wet'
TBILISI (ANP/AFP/RTR) - Zo'n 8000 mensen hebben in Tbilisi gedemonstreerd tegen een omstreden wetsvoorstel over 'buitenlandse agenten' dat de regering nieuw leven heeft ingeblazen. Vorig jaar werd de wet nog van tafel geveegd na felle protesten.
Vorige week zei de regeringspartij Georgische Droom de wet opnieuw in te willen dienen om transparantie te krijgen over de financiering van organisaties. Volgens de wet kunnen organisaties die meer dan 20 procent van hun inkomsten uit het buitenland ontvangen worden aangemerkt als 'buitenlandse agent'.
Volgens critici van de wet is het een middel om dissidente stemmen de kop in te drukken, naar Russisch voorbeeld. Demonstranten scandeerden leuzen tegen "de Russische wet". De Europese Unie zei vorige week al "ernstige zorgen" te hebben over het besluit.
Westen
In maart 2023 gingen duizenden mensen de straat op tegen de wet, waardoor de regering zich toen genoodzaakt zag het voorstel in te trekken.
Georgië heeft jarenlang geprobeerd de relaties met het Westen aan te halen, maar de huidige regering zoekt volgens tegenstanders juist aansluiting bij Rusland.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken verwacht eind 2027 klaar te zijn om migranten die niet in het land mogen blijven uit te zetten via een zogenoemd terugkeercentrum buiten de Europese Unie.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - Reform UK heeft twee medewerkers weggestuurd na een nieuwe rel over donaties, meldt Sky News. Zij kwamen donderdagavond voor in een uitzending van Channel 4 News over illegale partijfinanciering.
28 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse minister van Defensie, Wes Streeting, zei vrijdag dat de Falklandeilanden "Brits zijn omdat de inwoners van de Falklandeilanden ervoor kiezen Brits te zijn". Hij reageerde daarmee op de Argentijnse president Javier Milei, die in een televisietoespraak hernieuwde aanspraak maakte op de eilanden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft deze zomer tijdens de hittegolven een oversterfte van circa 7000 geregistreerd. Eerder werd bekend dat het land zijn heetste zomer beleefde sinds het begin van de metingen in 1900, met een gemiddelde temperatuur van 24 graden.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - In de tunnel in Nepal waaruit negen dagen na de verwoestende overstromingen twee personen levend zijn gered, zitten naar verwachting nog zeker 39 anderen vast. Dat zeggen de autoriteiten tegen BBC News.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn twee personen levend uit een tunnel in Nepal gered, negen dagen na de verwoestende overstromingen. Dat melden twee Nepalese ministers vrijdag. Zij werden gered uit de tunnel van waterkrachtcentrale Trishuli-3.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea onderzoekt momenteel verschillende opties, waaronder militaire maatregelen, om de vrijheid van scheepvaart in de Straat van Hormuz te ondersteunen. Dat heeft het kantoor van president Lee Jae-myung vrijdag laten weten.
5 uur geleden