Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot protest in Georgië tegen 'Russische wet'

Groot protest in Georgië tegen 'Russische wet'

TBILISI (ANP/AFP/RTR) - Zo'n 8000 mensen hebben in Tbilisi gedemonstreerd tegen een omstreden wetsvoorstel over 'buitenlandse agenten' dat de regering nieuw leven heeft ingeblazen. Vorig jaar werd de wet nog van tafel geveegd na felle protesten.

Vorige week zei de regeringspartij Georgische Droom de wet opnieuw in te willen dienen om transparantie te krijgen over de financiering van organisaties. Volgens de wet kunnen organisaties die meer dan 20 procent van hun inkomsten uit het buitenland ontvangen worden aangemerkt als 'buitenlandse agent'.

Volgens critici van de wet is het een middel om dissidente stemmen de kop in te drukken, naar Russisch voorbeeld. Demonstranten scandeerden leuzen tegen "de Russische wet". De Europese Unie zei vorige week al "ernstige zorgen" te hebben over het besluit.

Westen

In maart 2023 gingen duizenden mensen de straat op tegen de wet, waardoor de regering zich toen genoodzaakt zag het voorstel in te trekken.

Georgië heeft jarenlang geprobeerd de relaties met het Westen aan te halen, maar de huidige regering zoekt volgens tegenstanders juist aansluiting bij Rusland.

Meer uit Buitenland

Hezbollahleider staat open voor overleg met nieuw regime Syrië

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese Hezbollahbeweging zegt open te staan voor overleg met de nieuwe leiders van Syrië. Leider Naim Qassem pleitte op televisie voor "positieve" betrekkingen na de machtswisseling in het buurland.

1 minuut geleden
Natuurbrand bij Athene grotendeels onder controle

ATHENE (ANP/DPA) - De natuurbrand ten westen van Athene is grotendeels onder controle, meldt de brandweer. Het blussen is wel nog bezig, inmiddels voor de vijfde dag op rij. Honderden brandweerlieden zijn dinsdag opnieuw ingezet om het vuur te bedwingen.

39 minuten geleden
Burgerdoden gemeld op de Krim nadat militair vuur opent

SEBASTOPOL (ANP/AFP/RTR) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen toen een militair het vuur opende op de Krim. Dat meldt de gouverneur van het door Rusland geannexeerde schiereiland, die zegt dat de schutter is aangehouden.

1 uur geleden
Rusland meldt neerhalen honderden drones, schade bij Wildberries

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland stelt dat het bij nachtelijke aanvallen 320 Oekraïense drones heeft neergehaald. De Russische autoriteiten melden dat bij aanvallen zes mensen om het leven zijn gekomen en negen personen gewond raakten. In de regio's bij de grote steden Moskou en Sint-Petersburg liepen magazijnen schade op.

2 uur geleden
Krant: Iran en Oman stevenen af op deal over Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran en Oman stevenen af op een deal over het beheer van de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die informatie kreeg van Iraanse en Amerikaanse bronnen.

3 uur geleden
Drie leeuwen sterven vermoedelijk door hitte in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Drie leeuwinnen in een dierentuin in Tokio zijn vermoedelijk overleden door een hitteberoerte. Nog enkele andere leeuwen worden behandeld nadat ze ziek waren geworden door de aanhoudende hitte en hoge luchtvochtigheid, meldt de dierentuin dinsdag.

5 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela boven de 6000

CARACAS (ANP) - Het dodental van de aardbevingen die Venezuela in juni troffen, is opgelopen tot 6125. Dat heeft parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez maandag bekendgemaakt.

9 uur geleden