Groot onderzoek naar metro-ongeval in Mexico-Stad
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Er komt een groot onderzoek naar de toedracht van het metro-ongeval in Mexico-Stad. Volgens de lokale autoriteiten heeft het ongeval van maandagavond aan zeker 24 mensen het leven gekost.
Een metro kwam gedeeltelijk naar beneden toen het viaduct waar die overheen reed plotseling deels instortte. Onder het viaduct reden op dat moment auto's. Bij het ongeval in het zuidoosten van Mexico-Stad raakten 79 mensen gewond, onder wie drie kinderen.
Volgens de leider van het stadsbestuur, Claudia Sheinbaum, is het te vroeg om met vingers te wijzen. Naast een extern onderzoek belooft ze ook dat de andere metrolijnen in de Mexicaanse hoofdstad veilig zijn. De getroffen lijn blijft voorlopig dicht. Het is nog niet duidelijk waardoor het viaduct instortte.
Lokale bevolking
De lokale bevolking zou zich volgens Mexicaanse media al langer zorgen maken over de veiligheid van het bouwwerk. Er zijn ook beschuldigingen van corruptie bij de bouw van de metrolijn. Buitenlandminister Marcelo Ebrard, die Mexico-Stad leidde toen het viaduct werd gebouwd, heeft zijn medewerking aan het onderzoek beloofd.
President Andrés Manuel López Obrador vindt dat het onderzoek naar het ongeval snel moet worden uitgevoerd en er niets verborgen mag blijven voor het Mexicaanse volk. Hij heeft ook zijn condoleances overgebracht.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
1 uur geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
10 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
11 uur geleden