Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot merk e-sigaretten in VS voortaan verboden

Groot merk e-sigaretten in VS voortaan verboden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse medicijnen- en warenautoriteit FDA heeft de verkoop van e-sigaretten van het merk Juul Labs volledig verboden. Het bedrijf kon niet afdoende bewijs leveren dat de e-sigaretten per saldo een voordeel voor de volksgezondheid opleveren, waardoor de FDA de toestemming om deze producten te verkopen intrekt.

E-sigaretten waren enkele jaren geleden in opkomst, omdat ze werden gepresenteerd als beter alternatief voor het roken van sigaretten of andere rookwaar. Ze bevatten geen tabak, maar vaak wel nicotine.

De FDA moest nagaan of deze producten mensen helpen bij het stoppen met roken. Zo ja, dan moeten de voordelen voor bestaande rokers ook opwegen tegen de gezondheidsschade bij nieuwe gebruikers van e-sigaretten.

Jongeren

De FDA stelt dat juist veel jongeren in de VS zijn begonnen met 'vapen', zoals het roken van de e-sigaretten heet, door de opkomst van grote spelers op de markt zoals Juul. De FDA vond de gegevens die Juul Labs aanleverde voor het onderzoek onvolledig en soms zelfs met elkaar in tegenspraak, meldt het agentschap. Alle producten van het merk zijn nu verboden in de VS. Winkels die nog Juul-producten hebben liggen, moeten deze verwijderen.

Juul laat weten het oneens te zijn met de toezichthouder. De onderneming overweegt daarom in beroep te gaan tegen de beslissing. Als er daadwerkelijk een beroep komt, bestaat volgens kenners de kans dat Juuls producten in afwachting daarvan in de schappen kunnen blijven liggen.

Ook in Nederland ligt het vapen onder vuur, mede door zorgen over de populariteit ervan onder jongeren. Vanaf 1 juli is het verboden om e-sigaretten met smaken zoals aardbeienijs, mango of hazelnootpasta te verkopen.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stuwen AEX naar nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op het Damrak, is dinsdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Vooral de chipbedrijven waren flink in trek in Amsterdam, geholpen door beter dan verwachte bedrijfsresultaten van een aantal techbedrijven in de Verenigde Staten. Ook de verdere daling van de olieprijzen gaf de beurshandel steun.

1 uur geleden
Pfizer diep in het rood, omzetverwachting covidmiddelen verlaagd

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Pfizer, die in de afgelopen jaren miljarden verdiende aan zijn coronamiddelen, ziet de financiële resultaten nu verslechteren. Het concern leed een nettoverlies in het tweede kwartaal van 248 miljoen dollar, vergeleken met een nettowinst van bijna 3 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar, werd dinsdag bekend.

1 uur geleden
AI-techbedrijf Palantir flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data voor bedrijven, het leger en veiligheidsdiensten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers hadden verwacht.

3 uur geleden
ING: lage waterstand Rijn remt groei Duitse economie

HAMBURG (ANP/RTR) - De lage waterstand gaat de Duitse economie minstens 0,3 procentpunt groei kosten dit jaar, verwacht ING-econoom Carsten Brzeski. Volgens de econoom was het bruto binnenlands product dit jaar op weg naar een groei van 0,8 procentpunt. "Dit is een flinke domper", zegt Brzeski.

3 uur geleden
Vol koopzegelboekje Albert Heijn duurt voortaan twee keer zo lang

ZAANDAM (ANP) - Klanten van Albert Heijn gaan er twee keer zo lang over doen om hun spaarboekje met koopzegels vol te krijgen. Vanaf 7 september ontvangen klanten voortaan een koopzegel per 2 euro aan boodschappen, waar dat nu een koopzegel per 1 euro is.

4 uur geleden
Groei McDonald's onder druk door zuinigere consument

CHICAGO (ANP) - McDonald's heeft voor het tweede kwartaal op rij minder groei doorgemaakt. Volgens persbureau Bloomberg is dit een teken dat consumenten zuiniger aan doen, nu ze meer geld kwijt zijn aan bijvoorbeeld brandstof. Dit speelt vooral in de Verenigde Staten, maar ook in de rest van de wereld groeide McDonald's minder hard.

5 uur geleden
Brazilië zet in op palmolie voor 'groene' vliegtuigbrandstof

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - In Brazilië werken meer dan tweehonderd onderzoekers aan de ontwikkeling van 'groene' vliegtuigbrandstof uit de olierijke vruchten van een palmsoort. Biotechnologen, agronomen en automatiseringsexperts staan aan de basis van het project van 3 miljard dollar. Daarbij wordt de vrij onbekende macaúba-palm aangeplant op een uitgestrekt gebied in de Braziliaanse deelstaat Minas Gerais, ten noorden van São Paulo.

5 uur geleden