Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot Hongaars protest tegen Orbán om gratieschandaal

Groot Hongaars protest tegen Orbán om gratieschandaal

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - In Boedapest hebben zich tienduizenden Hongaren verzameld om te protesteren tegen de regering van premier Viktor Orbán. Ze zijn kwaad dat er gratie is verleend aan een man die seksueel misbruik had verdoezeld.

Afgelopen week moesten de president en de minister van Justitie al opstappen om het schandaal, dat tot grote protesten leidde. Maar daarna is de woede van de bevolking niet gaan liggen. Vrijdag heeft ook een calvinistische bisschop, net als de president en justitieminister een bondgenoot van Orbán, zijn ontslag ingediend omdat hij als adviseur van de president de gratie had goedgekeurd.

De woede van de menigte richt zich nu ook op Orbán en de regering. "We hebben genoeg gehad. We hebben een verandering nodig, deze regering zit vol leugens en hypocrisie", zegt een van de demonstranten tegen persbureau Reuters. De mensen gaan ervan uit dat er meer van dit soort schandalen onder het tapijt worden geschoven zodat het volk er geen weet van heeft.

De stafchef van Orbán zegt dat de premier niet op de hoogte was van de gratie tot er ophef ontstond in de media. De macht van Orbán komt voorlopig niet direct in gevaar. De verkiezingen zijn pas weer in 2026.

Meer uit Buitenland

Krant: Musk stelde Trump voor om Starlink in Oekraïne te beperken

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.

21 minuten geleden
EU-leiders vragen Brussel te kijken naar extra geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.

38 minuten geleden
Ontbossing in Braziliaanse Amazone op laagste niveau ooit gemeten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.

43 minuten geleden
VS ontkennen inperken van satellietnetwerk Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.

1 uur geleden
Fox News: nieuwe woordvoerder Witte Huis weg

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.

2 uur geleden
Poetin kondigt komst 'veiligheidszone' aan bij grens

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland vestigt in Oekraïne een "veiligheidszone" aan de grens. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die benadrukte dat over de status van dat gebied niet onderhandeld zal worden bij toekomstig vredesoverleg.

2 uur geleden
Derde ebolabesmetting vastgesteld in Kenia

NAIROBI (ANP/AFP) - In Kenia is een derde besmetting met het ebolavirus vastgesteld. Het gaat om een nabij familielid van de twee personen die eerder positief waren getest, aldus het ministerie van Gezondheid.

2 uur geleden