Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot Hongaars protest tegen Orbán om gratieschandaal

Groot Hongaars protest tegen Orbán om gratieschandaal

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - In Boedapest hebben zich tienduizenden Hongaren verzameld om te protesteren tegen de regering van premier Viktor Orbán. Ze zijn kwaad dat er gratie is verleend aan een man die seksueel misbruik had verdoezeld.

Afgelopen week moesten de president en de minister van Justitie al opstappen om het schandaal, dat tot grote protesten leidde. Maar daarna is de woede van de bevolking niet gaan liggen. Vrijdag heeft ook een calvinistische bisschop, net als de president en justitieminister een bondgenoot van Orbán, zijn ontslag ingediend omdat hij als adviseur van de president de gratie had goedgekeurd.

De woede van de menigte richt zich nu ook op Orbán en de regering. "We hebben genoeg gehad. We hebben een verandering nodig, deze regering zit vol leugens en hypocrisie", zegt een van de demonstranten tegen persbureau Reuters. De mensen gaan ervan uit dat er meer van dit soort schandalen onder het tapijt worden geschoven zodat het volk er geen weet van heeft.

De stafchef van Orbán zegt dat de premier niet op de hoogte was van de gratie tot er ophef ontstond in de media. De macht van Orbán komt voorlopig niet direct in gevaar. De verkiezingen zijn pas weer in 2026.

Meer uit Buitenland

Politico: ICE richt zich ondanks beschermde status op Hongkongers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.

42 minuten geleden
NYT: zeker 12 doden na Houthi-aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Britse premier verzekert Zelensky van 'volledige solidariteit'

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".

2 uur geleden
Duizenden deelnemers aan pro-Palestijnse protesten in Europa

LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.

3 uur geleden
Pentagon: 21 Amerikanen omgekomen bij operaties tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.

3 uur geleden
Trump: tijd dat Oekraïne nieuwe president krijgt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en stelt dat het "tijd is dat Oekraïne een nieuwe president krijgt".

5 uur geleden
Twee doden na orkaan Isaias in VS

HOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.

5 uur geleden