Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot Hongaars protest tegen Orbán om gratieschandaal

Groot Hongaars protest tegen Orbán om gratieschandaal

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - In Boedapest hebben zich tienduizenden Hongaren verzameld om te protesteren tegen de regering van premier Viktor Orbán. Ze zijn kwaad dat er gratie is verleend aan een man die seksueel misbruik had verdoezeld.

Afgelopen week moesten de president en de minister van Justitie al opstappen om het schandaal, dat tot grote protesten leidde. Maar daarna is de woede van de bevolking niet gaan liggen. Vrijdag heeft ook een calvinistische bisschop, net als de president en justitieminister een bondgenoot van Orbán, zijn ontslag ingediend omdat hij als adviseur van de president de gratie had goedgekeurd.

De woede van de menigte richt zich nu ook op Orbán en de regering. "We hebben genoeg gehad. We hebben een verandering nodig, deze regering zit vol leugens en hypocrisie", zegt een van de demonstranten tegen persbureau Reuters. De mensen gaan ervan uit dat er meer van dit soort schandalen onder het tapijt worden geschoven zodat het volk er geen weet van heeft.

De stafchef van Orbán zegt dat de premier niet op de hoogte was van de gratie tot er ophef ontstond in de media. De macht van Orbán komt voorlopig niet direct in gevaar. De verkiezingen zijn pas weer in 2026.

Meer uit Buitenland

AfD wil ook 40 procent halen bij volgende landelijke verkiezing

MAGDEBURG (ANP) - De rechts-radicale partij Alternative für Deutschland wil na de verkiezingsoverwinning in Saksen-Anhalt doorpakken en ook landelijk de grootste worden. Co-partijleider Alice Weidel sprak het doel uit om bij de volgende bondsdagverkiezingen minstens 40 procent van de stemmen te halen.

13 minuten geleden
Eerste verkeersbrug tussen Noord-Korea en Rusland geopend

MOSKOU (ANP/RTR) - De eerste verkeersbrug tussen Noord-Korea en Rusland is maandag ceremonieel geopend. Volgens het Russische staatspersbureau TASS is het een teken dat de relatie tussen de twee landen sterker wordt.

30 minuten geleden
Ex-topman Belgisch chipbedrijf verdacht van spionage voor China

BRUSSEL (ANP) - Een ex-topman van een chipbedrijf in België dat in 2024 failliet is gegaan, wordt verdacht van spionage voor China. Dat meldt het Belgische Openbaar Ministerie maandag. De Chinees-Belgische man werd in mei gearresteerd op het Brusselse vliegveld Zaventem, toen hij op een vlucht naar Beijing wilde stappen.

46 minuten geleden
Duits midden- en kleinbedrijf: zege AfD is signaal aan Berlijn

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De grote verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is een duidelijk signaal aan Berlijn en bondskanselier Friedrich Merz om veel meer te doen om de economie te stimuleren. Dat zegt de voorzitter van de belangenorganisatie voor middelgrote en kleine bedrijven in Duitsland.

1 uur geleden
Media: meeting defensiewerkgroep EU-buitenlandchef gaat niet door

BRUSSEL (ANP) - Een bijeenkomst van een nieuwe defensiewerkgroep onder leiding van EU-buitenlandchef Kaja Kallas die deze week gepland stond, gaat niet door. Dat melden meerdere media, waaronder Politico.

1 uur geleden
Nepal houdt nationale rouwdag na vloedgolf, zoekacties gaan door

KATHMANDU (ANP/RTR) - In Nepal wordt maandag een dag van nationale rouw gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke vloedgolf bijna twee weken terug. Toch organiseert de regering geen herdenkingen, omdat reddingswerkers bij zoekacties nog altijd hopen overlevenden te vinden.

1 uur geleden
Doden bij nieuwe reeks Israëlische aanvallen op zuiden Libanon

KFAR REMAN (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op het zuiden van Libanon in de nacht van zondag op maandag zijn zeker elf mensen omgekomen, melden Libanese media.

2 uur geleden