Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot deel werklozen jonger dan 25 jaar en op zoek naar bijbaan

Groot deel werklozen jonger dan 25 jaar en op zoek naar bijbaan

DEN HAAG (ANP) - Van alle werklozen in de eerste maanden van dit jaar waren ruim vier op de tien jonger dan 25 jaar. Het grootste deel van hen, zo'n 80 procent, volgde bovendien nog onderwijs. Zij zijn vaak op zoek naar een bijbaan. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek dat is uitgevoerd in samenwerking met onderzoeksinstituut TNO en externe onderzoekers.

Volgens het CBS hadden de meeste mensen tot 25 jaar voorheen een commercieel beroep, zoals verkoopmedewerker. Ook werkten zij relatief vaak in de transport- of logistieksector - als vakkenvuller - of in de dienstverlenende sector als horecamedewerker.

Het tweejaarlijkse onderzoek richtte zich op onbenut arbeidspotentieel, waar werklozen deel van uitmaken. Niet alleen blijken jongeren in het eerste kwartaal van dit jaar oververtegenwoordigd onder werklozen, ook zijn veel van hen zogeheten onderbenutte deeltijdwerkers. Dat is de groep mensen met een baan die beschikbaar is om meer uren te werken. Deze bestaat voor bijna de helft uit mensen jonger dan 25 jaar, aldus de onderzoekers.

Beroepen

Verder meldt het CBS dat de meeste werklozen voorheen een bedrijfseconomisch of administratief beroep hadden. Deze beroepen komen overigens ook onder werkenden het meest voor, stelt het CBS daarbij. Met name werklozen ouder dan 25 jaar hadden voorheen een bedrijfseconomisch of administratief beroep.

De werkloosheid was het hoogst in de transport en logistiek (6,3 procent van de beroepsbevolking), gevolgd door dienstverlening (4,7 procent). Het openbaar bestuur en de sector zorg en welzijn kampt met de minste werkloosheid, respectievelijk 1,7 en 2 procent.

Meer uit Financieel

FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

7 minuten geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

3 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

4 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

5 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

7 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

10 uur geleden
Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden