
Groot deel oppositie wil af van btw-verhoging boeken en kranten
DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositie, zowel links als rechts, vraagt het kabinet af te zien van de verhoging van de btw op boeken, kranten en tijdschriften. De maatregel druist in tegen de ambitie van de nieuwe regeringscoalitie om de leesvaardigheid van jongeren te verbeteren, vinden zij.
De coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB willen boeken, kranten en tijdschriften onder het hoge btw-tarief van 21 procent laten vallen in plaats van het lage tarief van 9 procent. Dat moet extra geld opleveren dat kan worden gebruikt om de lasten voor werkenden, maar ook voor vermogenden en bedrijven, te verlichten.
D66, GroenLinks-PvdA, CDA, PvdD, Volt, SGP, JA21, ChristenUnie, SP en DENK doen een gezamenlijke oproep om voor deze politieke wensen een andere dekking te zoeken dan de gehekelde btw-verhoging. "Kortom, vrijwel de hele oppositie", benadrukt indiener Rob Jetten (D66). Zij wijzen daarbij ook op het belang van de pers voor een goed functionerende democratische rechtstaat. Een prijsverhoging kan met name regionale titels de kop gaan kosten, vrezen zij.
De kans dat de oproep een meerderheid krijgt, is evenwel klein. De vier coalitiepartijen wekten de afgelopen twee dagen in het debat over de regeringsverklaring geen moment de indruk bereid te zijn afspraken uit hun hoofdlijnenakkoord nu al te laten varen. VVD-leider Dilan Yeşilgöz gaf toe geen fan te zijn van de btw-maatregel, maar zei dat soms pijnlijke keuzes nodig zijn.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Op de laatste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 42.777 deelnemers gefinisht, zo laat de organisatie weten. Allen krijgen zij het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste wandeldag van het evenement vielen 411 wandelaars uit.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbanken werken aan meerdere alternatieven om strafzaken zoveel mogelijk door te laten gaan, terwijl het Openbaar Ministerie is afgesloten van het internet. Dit meldt de Raad voor de rechtspraak.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie weet niet hoelang medewerkers nog van internet verstoken blijven. Het onderzoek naar de mogelijke kwetsbaarheid in de systemen duurt voort.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls kijkt tevreden terug op de Nijmeegse Vierdaagse. Ondanks enkele "akkefietjes" tijdens de Vierdaagsefeesten is het wandelevenement vooralsnog zonder noemenswaardige incidenten verlopen, zegt hij. "Als je alles overziet, met de vele duizenden mensen, is het voortreffelijk gegaan."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten en ziekenhuizen die gebruikmaken van diensten van Citrix zeggen dat ze die vorige maand al hebben gerepareerd, nadat een gat in de beveiliging was ontdekt. Daarom hoeven ze de systemen nu niet los te koppelen, zoals het Openbaar Ministerie wel heeft gedaan.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Meerdere mensen hebben zich gemeld nadat er donderdag geblurde foto's van zes verdachten die worden gezocht voor de rellen rond het kampioensfeest van PSV naar buiten waren gebracht. Dat meldt de politie vrijdag. Een politiewoordvoerder kan niet direct zeggen om hoeveel personen het precies gaat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizen naar Venezuela wordt afgeraden. Het reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken staat vanaf deze vrijdag voor het hele land op rood. Sinds de presidentsverkiezingen van juli 2024 is het onrustig in het land.
11 uur geleden