Groot deel oppositie keurt handelen kabinet af
DEN HAAG (ANP) - Dat coalitiepartijen anders worden behandeld dan oppositiepartijen en dat CDA-ministers hun partijgenoot Pieter Omtzigt hebben gepoogd te "sensibiliseren", kwam het kabinet op twee moties van afkeuring te staan. De moties werden verworpen, maar vrijwel alle oppositiepartijen stemden voor. Alleen de SGP deed dat niet.
Uit de notulen van de ministerraad die eerder deze week werden vrijgegeven, bleek dat "coalitiefracties regelmatig in vertrouwen ingelicht" worden. Veel oppositiepartijen keuren deze werkwijze af. Alle 150 Kamerleden zijn immers gelijk, zeggen zij. De andere motie van wantrouwen, net als de eerste een initiatief van DENK, richtte zich specifiek op CDA-leider Wopke Hoekstra (demissionair minister van Financiën) en vicepremier Hugo de Jonge.
In de notulen staat dat zij "veel tijd en energie" hebben gestoken in het "sensibiliseren" van CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt. Ook dat keurde een deel van de partijen af.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lastenverzwaringen die het kabinet-Jetten wil doorvoeren, raken werkenden onevenredig hard, vindt zowel JA21 als GroenLinks-PvdA. De twee oppositiepartijen waar het minderheidskabinet het meest van afhankelijk is voor steun in de Tweede Kamer, maakten dit bezwaar in het Kamerdebat over de voorjaarsnota.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl wereldwijd de energieprijzen stijgen, maakt het kabinet beleid dat het leven van mensen duurder maakt, vindt Jesse Klaver. De fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA noemt die tegenstelling in het beleid "wrang". Hij hekelt dat deze week een pakket met compensatiemaatregelen bekend werd en tegelijk voorstellen klaarliggen voor hogere huur, een stijging van het eigen risico en meer inkomstenbelasting voor werkenden.
1 dag geleden