Groot deel Nederlandse olympische ploeg vertrekt naar Beijing
AMSTERDAM (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg vertrekt woensdag naar Beijing. Ongeveer negentig sporters, begeleiders en andere stafleden van TeamNL stappen op Schiphol in het vliegtuig, dat om 16.50 uur richting China vertrekt.
Nederland doet met 42 sporters mee aan de Winterspelen. De meesten van hen zitten woensdag aan boord, de laatste groep vertrekt een week later (2 februari). De openingsceremonie van de Olympische Spelen is vrijdag 4 februari.
NOC*NSF en KLM zeggen samen procedures ingericht te hebben om de kans op coronabesmettingen onder sporters voor, tijdens en na de reis zo klein mogelijk te maken. Op de vlucht zitten, naast sporters, begeleiders en stafleden van TeamNL, alleen andere personen die geaccrediteerd zijn om als onderdeel van de Olympische Spelen naar China te gaan.
Bij de vorige Winterspelen, Pyeongchang 2018, behaalde Nederland 20 medailles (8 goud, 6 zilver, 6 brons). TeamNL eindigde als vijfde in het landenklassement.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
3 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 dag geleden