Groot deel Kamer wil van landsadvocaat Pels Rijcken af
DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer wil de samenwerking met het kantoor van de landsadvocaat opzeggen. Er loopt een onderzoek naar de overeenkomst met Pels Rijcken, maar vrijwel de voltallige oppositie wil dat niet afwachten. Dat bleek bij stemming over een motie hierover van zelfstandig Kamerlid Pieter Omtzigt naar aanleiding van het debat over de sms'jes van minister-president Mark Rutte.
Omtzigt begon tijdens het debat over Pels Rijcken omdat het nieuws over de sms'jes via een van hun advocaten in de rechtbank naar buiten was gekomen. "U weet wel: dat is het kantoor waar fraude is gepleegd en dat de regering gewoon blijft inschakelen", zei hij tijdens het debat. Omtzigt doelde op de miljoenenfraude die voormalig bestuursvoorzitter Frank Oranje heeft gepleegd. Het Kamerlid vroeg zich af of de advocaat wel juiste informatie had verstrekt tijdens de rechtszaak over de sms'jes, bijvoorbeeld over het aantal berichten dat op Ruttes eenvoudige Nokia bewaard kan worden.
"Hier wordt gewoon een heel groot advocatenkantoor bij het groot vuil gezet. Daar heb ik grote moeite mee", reageerde Rutte. Hij vroeg de Kamer het onderzoek naar de werkzaamheden van de landsadvocaat af te wachten, en zei zich te storen aan Kamerleden die hun conclusies al getrokken hebben. "Er zijn hier dingen over dat kantoor gezegd die ik buitengewoon ergerlijk vind."
De coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie en de SGP gingen mee met de oproep van Rutte en stemden tegen Omtzigts motie. Vrijwel alle andere fracties, waaronder PVV, PvdA, SP, GroenLinks, Forum voor Democratie en de Groep Van Haga stemden ermee in. Dat betekent dat nu 69 van de 150 Tweede Kamerleden sowieso van Pels Rijcken af willen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
1 dag geleden