Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot deel clubs uit de eredivisie vraagt werktijdverkorting aan

Groot deel clubs uit de eredivisie vraagt werktijdverkorting aan

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de clubs uit de eredivisie heeft vanwege het stilvallen van de competities werktijdverkorting voor het personeel aangevraagd of is van plan dat snel te doen. Dat blijkt uit een rondgang.

"Wij waren nog net voor de grote groep", zegt Rob Toussaint, algemeen directeur van Heracles Almelo. "Vrijdag besloten we al de kantoren 'op halve kracht' te laten werken. Toen zondag bleek hoe groot dit allemaal zou worden, hebben we afgesproken de kantoren helemaal dicht te doen. Daarna is ook voor de spelers en technische staf werktijdverkorting aangevraagd."

Ook RKC Waalwijk, dat op de laatste plaats staat, deed een vergunning voor werktijdverkorting de deur uit. "We hebben wel weer aardig wat vet op de botten, daar heeft de promotie naar de eredivisie aan bijgedragen. Het is daarom ook niet zo dat RKC nu direct in de financiële problemen komt. Het is vooral bedoeld om de schade iets te beperken", aldus een woordvoerder.

Alle personeelsleden

FC Twente, Sparta Rotterdam, VVV-Venlo, Willem II en Fortuna Sittard deden ook een vraag voor werktijdverkorting voor alle personeelsleden de deur uit. "Ik weet niet hoe snel dat gehonoreerd gaat worden, we zijn natuurlijk niet de enige", aldus een woordvoerster van Fortuna Sittard.

PSV heeft verkorting voor een deel van het personeel aangevraagd. Sc Heerenveen en ADO Den Haag zijn nog in overleg. Heerenveen had liever gezien dat de clubs een gezamenlijke actie hadden ondernomen. "Ik denk niet dat we daar als individuele clubs een beslissing over moeten nemen, maar dat je dat als gehele sector moet overwegen", zegt Cees Roozemond, algemeen directeur van de Friese club. "We zijn in overleg over een aantal scenario's en sluiten niet uit dat wij ook werktijdverkorting gaan aanvragen", meldt een woordvoerder van ADO.

Utrecht

FC Utrecht laat weten: "FC Utrecht onderzoekt, net als meerdere organisaties in verschillende branches, de mogelijkheden om de kosten te beperken in deze periode waarin de inkomsten dalen. Eén daarvan is personeelskosten. Daarvoor zijn we meerdere mogelijkheden aan het onderzoeken: onder andere hoe om te gaan met externe inhuur, verlofuren en ook de eventuele mogelijkheid tot het aanvragen van arbeidstijdverkorting voor die functies waarvoor nu minder werk voorhanden is."

Niet alle clubs wilden of konden ingaan op de vraag of werktijdverkorting is of wordt aangevraagd. Werktijdverkorting is bedoeld voor uitzonderlijke moeilijkheden die niet onder het gewone ondernemersrisico vallen. Bedrijven die door een calamiteit zoals het coronavirus in de problemen komen, kunnen een beroep doen op de regeling. Als ze zeker twee weken lang minstens 20 procent minder werk hebben, mogen ze werknemers minder inzetten en dan ook minder betalen. Het salaris wordt dan aangevuld met een uitkering.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona scoort vijf keer in uitduel met Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona is de jacht op een derde landstitel op rij goed begonnen. De club scoorde vijf keer in de uitwedstrijd tegen Elche (0-5).

1 uur geleden
PSG verliest ondanks twee treffers van Torres punten in Rennes

RENNES (ANP) - Paris Saint-Germain is het nieuwe seizoen met een uitglijder begonnen. De landskampioen en winnaar van de laatste twee edities van de Champions League bleef in de uitwedstrijd tegen Stade Rennes steken op een gelijkspel: 2-2.

1 uur geleden
AC Milan wint van Torino in Serie A

TURIJN (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Torino tot een goed einde gebracht (1-2). Alphadjo Cisse en Adrien Rabiot scoorden voor de bezoekers. Ché Adams bepaalde in blessuretijd de eindstand namens de thuisploeg.

1 uur geleden
Atlético Madrid blijft tegen Villarreal steken op gelijkspel

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.

4 uur geleden
Cambuur: fans liepen brandwonden, gehoorschade en oogletsel op

LEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.

5 uur geleden
Onderbroken duel SC Cambuur - Feyenoord na halfuur hervat

LEEUWARDEN (ANP) - De onderbroken wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na een halfuur bij een stand van 0-0 hervat. Scheidsrechter Danny Makkelie legde het duel na twaalf minuten stil nadat fans van de bezoekende club veel vuurwerk hadden afgestoken.

6 uur geleden
Cambuur - Feyenoord onderbroken na vuurwerkactie bezoekende fans

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na twaalf minuten onderbroken. Scheidsrechter Danny Makkelie stuurde beide ploegen naar de kleedkamer nadat fans van de club uit Rotterdam veel vuurwerk hadden afgestoken.

7 uur geleden