Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot CO2-opslagproject Porthos gestart met eerste boring

Groot CO2-opslagproject Porthos gestart met eerste boring

ROTTERDAM (ANP) - De bouw van het eerste grote CO2-transport en -opslagsysteem in Nederland, Porthos, is van start gegaan met een eerste boring onder de zeewering op de Maasvlakte. Daar moet een CO2-leiding doorheen gaan lopen.

Porthos is een project van het Havenbedrijf Rotterdam, Energie Beheer Nederland (EBN) en Gasunie. Met het project, waarbij CO2 wordt opgeslagen in lege gasvelden in de Noordzee, is een investering van 1,3 miljard euro gemoeid. Het project moet in 2026 in gebruik worden genomen.

De bedrijven Air Liquide, Air Products, ExxonMobil en Shell gaan CO2 afvangen en aanleveren aan Porthos. Zij investeren zelf in de afvanginstallaties. Porthos transporteert de CO2 vervolgens door de Rotterdamse haven naar lege gasvelden op 20 kilometer uit de kust. Daar wordt de CO2 permanent opgeslagen onder de Noordzeebodem.

Door Porthos moet de Rotterdamse havenindustrie straks ongeveer 10 procent minder CO2 uitstoten.

Meer uit Financieel

Qantas: directe vluchten tussen Sydney en New York in 2028

SYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.

1 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

3 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

3 uur geleden
Wall Street sluit gemengd, olieprijs lager na overleg VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.

6 uur geleden
VEB: intrekking bod op Arcadis begrijpelijk na afwijzen gesprek

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.

7 uur geleden
Frankrijk breidt maatregelen uit tegen hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.

8 uur geleden
Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

MONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.

8 uur geleden