Groot-Brittannië reizigersmagneet in jaar voor brexit
BRUSSEL (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk was afgelopen jaar flink in trek bij vakantiegangers en zakenreizigers. Het aantal overnachtingen van buitenlanders ging er met bijna een vijfde omhoog. Mogelijk was de aankomende brexit voor veel mensen een reden om op de valreep nog even de Britse Eilanden te bezoeken. Het is nog altijd onduidelijk hoe de grenscontroles of een eventueel visumregime er na afloop van het brexitproces precies uit komen te zien.
Het aantal overnachtingen van niet-Britten in Groot-Brittannië steeg in 2019 tot circa 167 miljoen, blijkt uit cijfers van het Europees statistiekbureau Eurostat. Dat betekent een toename van ruim 19 procent, wat verreweg de sterkste stijging betreft van alle EU-lidstaten. Ook Nederland was een sterke stijger in de lijst, met een plus van bijna 11 procent. In de Europese Unie als geheel steeg het aantal overnachtingen over de landsgrens vorig jaar met dik 2 procent tot 1,5 miljard.
Eerder meldde Eindhoven Airport al dat Londen afgelopen jaar op de luchthaven de populairste vliegbestemming was. De groei in het aantal passagiers tussen Eindhoven en de hoofdstad van het Verenigd Koninkrijk nam met 22 procent toe.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
9 uur geleden