Groot-Brittannië reizigersmagneet in jaar voor brexit
BRUSSEL (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk was afgelopen jaar flink in trek bij vakantiegangers en zakenreizigers. Het aantal overnachtingen van buitenlanders ging er met bijna een vijfde omhoog. Mogelijk was de aankomende brexit voor veel mensen een reden om op de valreep nog even de Britse Eilanden te bezoeken. Het is nog altijd onduidelijk hoe de grenscontroles of een eventueel visumregime er na afloop van het brexitproces precies uit komen te zien.
Het aantal overnachtingen van niet-Britten in Groot-Brittannië steeg in 2019 tot circa 167 miljoen, blijkt uit cijfers van het Europees statistiekbureau Eurostat. Dat betekent een toename van ruim 19 procent, wat verreweg de sterkste stijging betreft van alle EU-lidstaten. Ook Nederland was een sterke stijger in de lijst, met een plus van bijna 11 procent. In de Europese Unie als geheel steeg het aantal overnachtingen over de landsgrens vorig jaar met dik 2 procent tot 1,5 miljard.
Eerder meldde Eindhoven Airport al dat Londen afgelopen jaar op de luchthaven de populairste vliegbestemming was. De groei in het aantal passagiers tussen Eindhoven en de hoofdstad van het Verenigd Koninkrijk nam met 22 procent toe.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In het winkelcentrum The Wall in Utrecht wordt donderdag een Apple Museum geopend. Initiatiefnemer Ed Bindels, eigenaar van winkelketen Amac, verwacht tussen de 50.000 en 100.000 bezoekers per jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
10 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
13 uur geleden