Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot banenverlies Galapagos treft mogelijk ook vestiging Leiden

Groot banenverlies Galapagos treft mogelijk ook vestiging Leiden

MECHELEN (ANP) - De grote reorganisatie bij biotechnoloog Galapagos waarbij in Europa ongeveer driehonderd arbeidsplaatsen komen te vervallen, kan ook impact hebben op de vestiging van het bedrijf in Leiden. Volgens een woordvoerster is het niet uitgesloten dat daar ook banen verdwijnen. Ze voegde er wel aan toe dat Leiden een belangrijk centrum is voor het bedrijf als het gaat om zijn celtherapieën. Daar werken meer dan tweehonderd mensen voor Galapagos.

Galapagos, dat een notering heeft aan de beurs in Amsterdam, zei dat het banenverlies leidt tot een inkrimping van het totale personeelsbestand van het bedrijf met circa 40 procent. Vooral in België gaan arbeidsplaatsen verloren en ook in Frankrijk omdat daar de vestiging van Galapagos gesloten moet worden. Het biotechnologieconcern heeft zijn hoofdkantoor in het Belgische Mechelen en heeft ook locaties in Princeton en Pittsburgh in de Verenigde Staten.

De woordvoerster zegt dat per locatie nog bekeken wordt wat de impact van het banenverlies gaat worden, maar dat er dus nog geen losse cijfers gegeven kunnen worden. Het is ook nog onduidelijk wanneer de ingreep in het personeelsbestand afgerond zal worden. Daar worden nog onderhandelingen over gevoerd.

Aangekondigde opsplitsing

"De geplande reorganisatie is een moeilijke, maar noodzakelijke stap die Galapagos positioneert voor duurzame groei en waardecreatie en voor toekomstig succes in haar hernieuwde focus op celtherapieën. We zijn onze vertrekkende medewerkers dankbaar voor hun belangrijke bijdragen en hun toewijding om een verschil te maken in het leven van patiënten", aldus topman Paul Stoffels in een verklaring.

Het bedrijf maakte tegelijkertijd bekend zich op te gaan splitsen in twee aparte beursgenoteerde ondernemingen om meer waarde voor aandeelhouders te creëren. Daarbij gaat het nieuwe bedrijf, dat vooralsnog SpinCo heet, zich richten op het "opbouwen van een pijplijn van innovatieve medicijnen door middel van transformatieve transacties". SpinCo zal dan een notering krijgen bij Euronext dat onder meer de beurs in Amsterdam exploiteert.

Productielocatie Leiden

Galapagos zelf gaat zich richten op zijn celtherapieën in oncologie. Volgens de woordvoerster worden de werknemers in Leiden niet geraakt door die geplande opsplitsing die naar verwachting medio volgend jaar zal plaatsvinden. In Leiden vindt onder meer productie plaats van Galapagos.

Meer uit Financieel

Gasunie: gasvoorraad uitzonderlijk laag, maar geen reden tot zorg

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad is hard geslonken, maar er is volgens Gasunie op dit moment geen reden tot zorg. Zo is er nog voldoende aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het buitenland, laat een woordvoerster van Gasunie weten. Wel is de voorraad uitzonderlijk laag, beaamt ze.

2 minuten geleden
AEX licht hoger op rustige dag, beurzen VS en China gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.

1 uur geleden
UWV: verhogen AOW-leeftijd leidt tot meer uitval 60-plussers

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.

2 uur geleden
CNV: wisselen van vervoerder alleen nog in zomer na chaos Utrecht

UTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.

3 uur geleden
Japanse economie zwakker gegroeid dan verwacht

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.

3 uur geleden
Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

20 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

22 uur geleden