Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot applaus voor overleden Neeskens in Puskas Arena

Groot applaus voor overleden Neeskens in Puskas Arena

BOEDAPEST (ANP) - Vlak voor de wedstrijd tussen Hongarije en het Nederlands elftal in de Nations League hebben spelers, trainers en toeschouwers Johan Neeskens in de Puska Arena herdacht. De Nederlandse voetballegende overleed zondag plotseling op 73-jarige leeftijd. De voormalige middenvelder kreeg vlak voor de aftrap in Boedapest een groot applaus van de veelal Hongaarse fans, terwijl er een foto van Neeskens op een videoscherm verscheen.

Oranje herdenkt de middenvelder maandagavond ook voor aanvang van het uitduel met Duitsland in München. Ook voor de wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie en Eredivisie voor vrouwen wordt de oud-topvoetballer dit weekend herdacht. De Eredivisie voor mannen ligt stil en herdenkt de overleden Neeskens volgende week.

De KNVB opende afgelopen week in Zeist een condoleanceregister voor de oud-voetballer die twee WK-finales verloor. Ter nagedachtenis aan de oud-international hangt de vlag op de KNVB Campus halfstok en liggen er bloemen bij zijn standbeeld in de beeldentuin voor het hoofdkantoor in Zeist. Het condoleanceregister blijft tot 18 oktober geopend.

Neeskens was vorige week voor KNVB WorldCoaches actief in Algerije, waar hij onwel werd. Medische hulp mocht niet baten. Neeskens speelde 49 interlands voor Oranje.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

1 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

1 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

2 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

4 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

4 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

5 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

6 uur geleden