Groot applaus voor overleden Neeskens in Puskas Arena
BOEDAPEST (ANP) - Vlak voor de wedstrijd tussen Hongarije en het Nederlands elftal in de Nations League hebben spelers, trainers en toeschouwers Johan Neeskens in de Puska Arena herdacht. De Nederlandse voetballegende overleed zondag plotseling op 73-jarige leeftijd. De voormalige middenvelder kreeg vlak voor de aftrap in Boedapest een groot applaus van de veelal Hongaarse fans, terwijl er een foto van Neeskens op een videoscherm verscheen.
Oranje herdenkt de middenvelder maandagavond ook voor aanvang van het uitduel met Duitsland in München. Ook voor de wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie en Eredivisie voor vrouwen wordt de oud-topvoetballer dit weekend herdacht. De Eredivisie voor mannen ligt stil en herdenkt de overleden Neeskens volgende week.
De KNVB opende afgelopen week in Zeist een condoleanceregister voor de oud-voetballer die twee WK-finales verloor. Ter nagedachtenis aan de oud-international hangt de vlag op de KNVB Campus halfstok en liggen er bloemen bij zijn standbeeld in de beeldentuin voor het hoofdkantoor in Zeist. Het condoleanceregister blijft tot 18 oktober geopend.
Neeskens was vorige week voor KNVB WorldCoaches actief in Algerije, waar hij onwel werd. Medische hulp mocht niet baten. Neeskens speelde 49 interlands voor Oranje.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
3 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
15 uur geleden