Groot applaus voor overleden Neeskens in Puskas Arena
BOEDAPEST (ANP) - Vlak voor de wedstrijd tussen Hongarije en het Nederlands elftal in de Nations League hebben spelers, trainers en toeschouwers Johan Neeskens in de Puska Arena herdacht. De Nederlandse voetballegende overleed zondag plotseling op 73-jarige leeftijd. De voormalige middenvelder kreeg vlak voor de aftrap in Boedapest een groot applaus van de veelal Hongaarse fans, terwijl er een foto van Neeskens op een videoscherm verscheen.
Oranje herdenkt de middenvelder maandagavond ook voor aanvang van het uitduel met Duitsland in München. Ook voor de wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie en Eredivisie voor vrouwen wordt de oud-topvoetballer dit weekend herdacht. De Eredivisie voor mannen ligt stil en herdenkt de overleden Neeskens volgende week.
De KNVB opende afgelopen week in Zeist een condoleanceregister voor de oud-voetballer die twee WK-finales verloor. Ter nagedachtenis aan de oud-international hangt de vlag op de KNVB Campus halfstok en liggen er bloemen bij zijn standbeeld in de beeldentuin voor het hoofdkantoor in Zeist. Het condoleanceregister blijft tot 18 oktober geopend.
Neeskens was vorige week voor KNVB WorldCoaches actief in Algerije, waar hij onwel werd. Medische hulp mocht niet baten. Neeskens speelde 49 interlands voor Oranje.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
2 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
16 uur geleden