
Groot aantal stemmen in Spanje per post uitgebracht
MADRID (ANP) - In Spanje heeft een recordaantal mensen hun stem voor de parlementsverkiezingen per post uitgebracht volgens de Spaanse posterijen. Het zijn bijna 2,5 miljoen stemmen voor de stembusgang van zondag. Van de mensen die hadden aangegeven per post te willen stemmen, heeft ruim 94 procent dat ook gedaan. De posterijen zijn trots op de populariteit van het stemmen per brief en spreken van een groot succes.
Zaterdag is een politieke rustdag zonder peilingen of campagnes. De partijleiders hebben zich over het algemeen in familiekring of met vrienden teruggetrokken. De sociaaldemocratische premier Pedro Sánchez heeft eerder dit jaar de parlementsverkiezingen vervroegd. Rond de 37,5 miljoen Spanjaarden kunnen alle 350 leden van het Congres van Afgevaardigden, de Spaanse Tweede Kamer, en 208 van de 266 senatoren kiezen. De conservatieve Volkspartij (PP) van oppositieleider Alberto Núñez Feijóo staat er in de peilingen goed voor.
Meer uit Buitenland
BASEL (ANP) - Anti-Israëlactivisten hebben zich verzameld bij de openingsceremonie van het Eurovisie Songfestival in Basel. De demonstranten met Palestijnse vlaggen roepen in koor "shame on you" ("schaam je"), "free Palestine" en joelen "boe".
34 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël steunt een Amerikaans plan om de levering van humanitaire hulp aan de Gazastrook te hervatten, zegt minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar. De Amerikaanse ambassadeur Mike Huckabee kondigde vrijdag aan dat er een nieuw 'mechanisme' zou worden opgezet voor de hulpverlening.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - Turkije is bereid vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne te faciliteren. De aankondiging komt nadat de Russische president Vladimir Poetin direct overleg in Istanbul had voorgesteld.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De nieuwe paus Leo XIV is voor het eerst voorgegaan in het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein. Vanaf het balkon sprak hij over het lijden in Oekraïne en de Gazastrook en riep hij wereldleiders op zich hard te maken voor een einde aan oorlogen.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt op X dat zijn land bereid is tot gesprekken met Rusland, maar ook dat een staakt-het-vuren de eerste stap is richting het beëindigen van de oorlog. Hij ziet het Russische voorstel voor onderhandelingen als "een positief teken".
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een poging van de Zuid-Koreaanse regeringspartij om op het laatste moment van presidentskandidaat te wisselen is mislukt. De partijtop wilde dat oud-minister Kim Moon-soo plaatsmaakte voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.
6 uur geledenPRZEMYSL (ANP/AFP) - Het voorstel van de Russische president Vladimir Poetin om op 15 mei in Istanbul onderhandelingen met Oekraïne te beginnen om een eind te maken aan de oorlog is "een eerste stap, maar niet genoeg". Dat zegt de Franse president Emmanuel Macron.
7 uur geleden