Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot aantal deelnemers zomerkamp in Georgia besmet met corona

Groot aantal deelnemers zomerkamp in Georgia besmet met corona

ATLANTA (ANP) - Tientallen jongeren en kinderen zijn vorige maand op een zomerkamp in de Amerikaanse staat Georgia besmet geraakt met het coronavirus. Dat maakte gezondheidsdienst CDC vrijdag (lokale tijd) bekend. Zeker 260 van alle 597 mensen die aanwezig waren bij het kamp testten positief op het longvirus.

Een tiener die als kampbegeleider werkte verliet het terrein op 23 juni met verkoudheidsklachten en testte een dag later positief op het coronavirus, meldt het CDC. De lokale gezondheidsautoriteiten startten op 25 juni een onderzoek.

Het kamp startte op 21 juni en verwelkomde 363 kampeerders in de leeftijd van zes tot negentien jaar. Ook het gros van de ruim 120 stafmedewerkers die aanwezig waren is jonger dan twintig. In de dagen voor de officiële opening waren er ook nog 138 kampbegeleiders in opleiding op het kamp. Na de positieve test werden kampeerders naar huis gestuurd, 27 juni ging het kamp dicht.

Het CDC zei dat het aantal besmettingen waarschijnlijk nog hoger ligt, omdat nog niet alle testresultaten van de mensen die op het zomerkamp aanwezig waren beschikbaar zijn. In een rapport stelt de gezondheidsdienst dat de testresultaten die wel voorhanden zijn bijdragen aan het bewijs dat kinderen van alle leeftijden vatbaar zijn voor het virus en "in tegenstelling tot eerdere rapporten mogelijk een belangrijke rol spelen bij de transmissie".

Meer uit Buitenland

Amerikaanse gezant Witkoff praat drie uur met Poetin

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse Oekraïne-gezant Steve Witkoff heeft vrijdag in Moskou drie uur gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Het Kremlin spreekt van een constructief gesprek en stelt dat het onder meer ging om de mogelijkheid directe onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland te hervatten.

12 minuten geleden
FBI-directeur Patel: rechter opgepakt voor belemmering

MILWAUKEE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft een rechter in de staat Wisconsin gearresteerd voor het belemmeren van een operatie rond immigratie. Dat meldt FBI-directeur Kash Patel in een inmiddels verwijderd bericht op X.

13 minuten geleden
EU-ministers demonstratief naar Oekraïne op Russische feestdag

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van de EU-landen willen op een Russische feestdag vol militair machtsvertoon bijeenkomen in Oekraïne. Mogelijk worden ook Europese leiders die 9 mei in hoofdstad Kyiv verwacht.

15 minuten geleden
Zelensky: Noord-Koreaanse raket bevatte Amerikaanse onderdelen

KYIV (ANP) - Een raket van Noord-Koreaanse makelij, die de Russen eerder deze week afvuurden op Kyiv, had veel onderdelen uit andere landen. "En het merendeel daarvan werd helaas gemaakt door Amerikaanse bedrijven", schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op sociale media.

16 minuten geleden
Braziliaanse oud-president gearresteerd in corruptiezaak

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Fernando Collor de Mello is gearresteerd. Dat meldt de Braziliaanse federale politie. Het hooggerechtshof beval donderdag de onmiddellijke arrestatie van Collor, nadat zijn hoger beroep voor de tweede keer was verworpen.

3 uur geleden
VN-voedselvoorraden in Gaza op door Israëlische blokkade

GAZA-STAD (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP) heeft geen voorraden meer over in de Gazastrook. Israël sloot ruim zeven weken geleden de grenzen van het gebied en sindsdien komt er geen humanitaire hulp meer binnen.

3 uur geleden
Trump: oorlog gevolg van uitspraken Kyiv over toetreding tot NAVO

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump vindt dat Kyiv verantwoordelijk is voor de oorlog met Rusland. Dat zegt de Amerikaanse president in een interview met Time Magazine. "Ik denk dat de oorlog in eerste instantie is begonnen toen ze begonnen te praten over toetreding tot de NAVO", aldus Trump. "Als dat niet ter sprake was gekomen, was de kans veel groter geweest dat de oorlog er niet was gekomen." Toetreding tot de NAVO door Oekraïne ziet Trump ook in de toekomst niet gebeuren.

4 uur geleden