Groningse windmolenfabrikant EAZ Wind maakt doorstart
GRONINGEN (ANP) - Windmolenproducent EAZ Wind maakt een doorstart, meldde curator Jasper Gevers vrijdag. Meer details, zoals wie het Groningse bedrijf uit Hoogezand overneemt, worden later bekendgemaakt. De rechtbank sprak vorige maand het faillissement uit over EAZ Wind.
Eerder werd al duidelijk dat er veel interesse was in de failliete onderneming. EAZ Wind maakt kleine windmolens van ongeveer vijftien meter hoog, met houten wieken. De windturbines staan op boerenerven. De hele productie vindt plaats in een eigen fabriek en er werken zo'n vijftig mensen bij het bedrijf.
Het bedrijf ging onder meer failliet omdat er in het verleden hoge kosten zijn gemaakt, legt de curator uit. Ook is de windmolenmarkt volgens hem volatiel. Bedrijven krijgen te maken met subsidies, overheden en vergunningen waardoor de doorlooptijd lastig in te schatten is.
Daarnaast schoten de energieprijzen na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne omhoog, waardoor de terugverdientijd van een windmolen omlaagging en de vraag toenam, vertelt Gevers. "Daar is de organisatie op aangepast, maar nadat de energiecrisis getemd was, viel de vraag hard terug." Hierdoor kampte EAZ Wind plots met hoge kosten en minder omzet. "Je moet een flexibele onderneming hebben die golfbewegingen kan volgen en daar was geen sprake van."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
9 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.
13 uur geledenBANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
16 uur geleden