Groningse overheden willen dat Groningenveld per oktober sluit
GRONINGEN (ANP) - Het Groningenveld moet per 1 oktober worden gesloten, vinden de overheden in de provincie over het gaswinningsgebied. Alleen met dat besluit laat staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) zien de veiligheid van de inwoners van Groningen voorop te stellen, aldus de provincie, Groningse gemeenten, waterschappen en de Veiligheidsregio.
Vijlbrief heeft zich al uitgesproken voor sluiting per 1 oktober, evenals de Tweede Kamer. De Gasunie heeft het kabinet in februari echter geadviseerd het Groningenveld nog op de waakvlam te houden, zodat uit boorputten in het geval van een extreem koude winter met beperkte buitenlandse aanvoer toch snel extra gas kan worden gewonnen.
Ook bij sluiting van het veld gaan de aardbevingen door, blijft schade ontstaan en voldoen gebouwen nog niet aan de veiligheidsnormen, benadrukken de Groningse overheden. De staatssecretaris moet van dat laatste echt werk maken bij het versterken van gebouwen, aldus de overheden. Zij zien dit onvoldoende terug in de kabinetsreactie op het rapport van de enquêtecommissie over de kwestie.
Wat betreft schade moet het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) wettelijk en financieel ruimte krijgen "om schade rechtvaardig en ruimhartig te vergoeden, ook buiten de aansprakelijkheid van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), aldus de regio. Die vindt verder dat bij complexe schade meldingen op een eenvoudige manier worden behandeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
4 uur geleden