Groningse journalist: fijn dat rechter 'aanslag op pers' erkende
GRONINGEN (ANP) - De Groningse journalist Willem Groeneveld voelt zich maandag "gelaten" bij het vonnis van de rechter tegen de twee mannen die in 2021 een brandend bierflesje zijn huis in gooiden. Het tweetal werd maandag veroordeeld tot een celstraf van vijf jaar en tbs met voorwaarden.
"Ik ben blij dat de eis van het Openbaar Ministerie overeind is gebleven", stelt Groeneveld in een reactie. "Maar ik vind het treurig dat de mannen zo lang de gevangenis in moeten. Voor henzelf, maar ook voor hun familie en hun naasten." De journalist, die werkt voor de Groningse stadsblog Sikkom, vindt het vooral "heel fijn dat de rechter stilstond bij de achterliggende gedachte van het vonnis. Hij noemde het een aanslag op de pers en de journalistiek. Dat vond ik een heel belangrijk aspect in het vonnis."
Volgens de rechtbank in Groningen gaat het om een poging tot moord en brandstichting. De rechtbank vindt dat er sprake is van een "doelbewuste actie tegen een journalist" en niet van een gemoedsopwelling bij de mannen.
De twee dertigers gooiden in de ochtend van 19 augustus rond 03.00 uur een brandend bierflesje door de voordeur bij Groeneveld en zijn partner. Die wisten het vuur te doven en bleven ongedeerd. De mannen, P. en W., behoorden tot een groep complotdenkers rond corona. Ze kenden elkaar van demonstraties. Groeneveld schreef kritisch over coronacomplotdenkers.
Omdat P. en W. volgens deskundigen verminderd toerekeningsvatbaar zijn, is er een tbs-behandeling opgelegd.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
8 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
19 uur geleden