Gronings team in de prijzen bij afsluiting Solar Challenge
ADELAIDE (ANP) - In het Australische Adelaide is zondag de zonneautorace World Solar Challenge officieel afgesloten met een ceremonie. Tijdens de ceremonie werd een aantal speciale prijzen uitgereikt, waaronder de Event Safety Award. Deze prijs ging naar Top Dutch Solar Racing, het team van Groningse studenten.
De jury was "vanaf het begin onder de indruk" van de veilige werkwijze van het Groningse team. Vooral de manier waarop de racers hun reparaties langs de kant van de weg uitvoerden, kon rekenen op lof van de jury. De Groningse studenten finishten vrijdag met hun Green Thunder als zesde in de World Solar Challenge.
De race met zonneauto's begon vorige week zondag in Darwin in het noorden van Australië. Behalve uit Groningen deden ook teams uit Twente en Delft mee. Solar Team Twente werd donderdag tweede en finishte twintig minuten na het winnende team uit het Belgische Leuven. Dat reed van start tot finish aan kop. De studenten uit Delft, het Brunel Solar Team, eindigden op de derde plek.
De World Solar Challenge geldt als het wereldkampioenschap zonneracen en wordt elke twee jaar in Australië gehouden. De laatste Nederlandse overwinning was in 2017. Toen kwam Delft als eerste over de finish.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
14 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
16 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
18 uur geleden