Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gronings team in de prijzen bij afsluiting Solar Challenge

Gronings team in de prijzen bij afsluiting Solar Challenge

ADELAIDE (ANP) - In het Australische Adelaide is zondag de zonneautorace World Solar Challenge officieel afgesloten met een ceremonie. Tijdens de ceremonie werd een aantal speciale prijzen uitgereikt, waaronder de Event Safety Award. Deze prijs ging naar Top Dutch Solar Racing, het team van Groningse studenten.

De jury was "vanaf het begin onder de indruk" van de veilige werkwijze van het Groningse team. Vooral de manier waarop de racers hun reparaties langs de kant van de weg uitvoerden, kon rekenen op lof van de jury. De Groningse studenten finishten vrijdag met hun Green Thunder als zesde in de World Solar Challenge.

De race met zonneauto's begon vorige week zondag in Darwin in het noorden van Australiƫ. Behalve uit Groningen deden ook teams uit Twente en Delft mee. Solar Team Twente werd donderdag tweede en finishte twintig minuten na het winnende team uit het Belgische Leuven. Dat reed van start tot finish aan kop. De studenten uit Delft, het Brunel Solar Team, eindigden op de derde plek.

De World Solar Challenge geldt als het wereldkampioenschap zonneracen en wordt elke twee jaar in Australiƫ gehouden. De laatste Nederlandse overwinning was in 2017. Toen kwam Delft als eerste over de finish.

Meer uit Binnenland

Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

9 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

11 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

11 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

13 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

14 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

15 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

15 uur geleden