Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groningers moeten langer wachten op onderzoek naar woning

Groningers moeten langer wachten op onderzoek naar woning

GRONINGEN (ANP) - Zo'n 1280 Groningse huishoudens in het gaswinningsgebied moeten langer wachten tot ze meer weten over de veiligheid van hun huis. Dat meldt de Nationaal Coördinator Groningen (NCG), die zich bezighoudt met het versterken van panden die mogelijk niet bestand zijn tegen de aardbevingen die door de jarenlange gaswinning worden veroorzaakt.

Wanneer deze mensen wel duidelijkheid krijgen, is volgens een woordvoerder van de NCG nog niet bekend. "We doen er alles aan om deze eigenaren zo snel mogelijk duidelijkheid te geven", zegt ze.

Het was de bedoeling dat de eigenaren van zo'n 5500 huizen voor 1 juli zouden horen of de woning moet worden versterkt, maar die deadline wordt opnieuw niet gehaald. Bewoners kregen eerder nog te horen dat ze al eind 2023 zouden weten hoe het zit met de veiligheid.

4200 woningen beoordeeld

Volgens de NCG komt de vertraging onder meer doordat er bij een aantal adressen voor een ander ingenieursbureau is gekozen. Ook zijn sommige adressen later dan gepland aangemeld bij een ingenieursbureau. Er zijn volgens de Nationaal Coördinator ook adressen waarvan vooraf al duidelijk was dat de deadline van 1 juli niet gehaald zou worden, omdat het gaat om complexe gevallen of omdat de eigenaar niet wil meewerken.

Demissionair staatssecretaris Vijlbrief (Mijnbouw) schrijft aan de Tweede Kamer dat de NCG dit jaar 4200 woningen heeft beoordeeld. "De bewoners van deze adressen worden hierover deze week individueel geïnformeerd via een bewonersbegeleider of via een brief van de NCG", aldus Vijlbrief.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

44 minuten geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

47 minuten geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

1 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

1 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

2 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

2 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

3 uur geleden