Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groningers moeten langer wachten op onderzoek naar woning

Groningers moeten langer wachten op onderzoek naar woning

GRONINGEN (ANP) - Zo'n 1280 Groningse huishoudens in het gaswinningsgebied moeten langer wachten tot ze meer weten over de veiligheid van hun huis. Dat meldt de Nationaal Coördinator Groningen (NCG), die zich bezighoudt met het versterken van panden die mogelijk niet bestand zijn tegen de aardbevingen die door de jarenlange gaswinning worden veroorzaakt.

Wanneer deze mensen wel duidelijkheid krijgen, is volgens een woordvoerder van de NCG nog niet bekend. "We doen er alles aan om deze eigenaren zo snel mogelijk duidelijkheid te geven", zegt ze.

Het was de bedoeling dat de eigenaren van zo'n 5500 huizen voor 1 juli zouden horen of de woning moet worden versterkt, maar die deadline wordt opnieuw niet gehaald. Bewoners kregen eerder nog te horen dat ze al eind 2023 zouden weten hoe het zit met de veiligheid.

4200 woningen beoordeeld

Volgens de NCG komt de vertraging onder meer doordat er bij een aantal adressen voor een ander ingenieursbureau is gekozen. Ook zijn sommige adressen later dan gepland aangemeld bij een ingenieursbureau. Er zijn volgens de Nationaal Coördinator ook adressen waarvan vooraf al duidelijk was dat de deadline van 1 juli niet gehaald zou worden, omdat het gaat om complexe gevallen of omdat de eigenaar niet wil meewerken.

Demissionair staatssecretaris Vijlbrief (Mijnbouw) schrijft aan de Tweede Kamer dat de NCG dit jaar 4200 woningen heeft beoordeeld. "De bewoners van deze adressen worden hierover deze week individueel geïnformeerd via een bewonersbegeleider of via een brief van de NCG", aldus Vijlbrief.

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

52 minuten geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

1 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

2 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

2 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

2 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

4 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

4 uur geleden