Groningers moeten langer wachten op onderzoek naar woning
GRONINGEN (ANP) - Zo'n 1280 Groningse huishoudens in het gaswinningsgebied moeten langer wachten tot ze meer weten over de veiligheid van hun huis. Dat meldt de Nationaal Coördinator Groningen (NCG), die zich bezighoudt met het versterken van panden die mogelijk niet bestand zijn tegen de aardbevingen die door de jarenlange gaswinning worden veroorzaakt.
Wanneer deze mensen wel duidelijkheid krijgen, is volgens een woordvoerder van de NCG nog niet bekend. "We doen er alles aan om deze eigenaren zo snel mogelijk duidelijkheid te geven", zegt ze.
Het was de bedoeling dat de eigenaren van zo'n 5500 huizen voor 1 juli zouden horen of de woning moet worden versterkt, maar die deadline wordt opnieuw niet gehaald. Bewoners kregen eerder nog te horen dat ze al eind 2023 zouden weten hoe het zit met de veiligheid.
4200 woningen beoordeeld
Volgens de NCG komt de vertraging onder meer doordat er bij een aantal adressen voor een ander ingenieursbureau is gekozen. Ook zijn sommige adressen later dan gepland aangemeld bij een ingenieursbureau. Er zijn volgens de Nationaal Coördinator ook adressen waarvan vooraf al duidelijk was dat de deadline van 1 juli niet gehaald zou worden, omdat het gaat om complexe gevallen of omdat de eigenaar niet wil meewerken.
Demissionair staatssecretaris Vijlbrief (Mijnbouw) schrijft aan de Tweede Kamer dat de NCG dit jaar 4200 woningen heeft beoordeeld. "De bewoners van deze adressen worden hierover deze week individueel geïnformeerd via een bewonersbegeleider of via een brief van de NCG", aldus Vijlbrief.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
9 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
15 uur geleden