Groninger opgepakt om maken 'bangalijst' en intimideren advocaat
GRONINGEN (ANP) - Een 26-jarige man uit Groningen is opgepakt voor het maken van een bangalijst. Hij deelde privégegevens en foto's van jonge vrouwen en plaatste daar seksuele berichten bij. Ook zou hij hebben geprobeerd een advocaat die slachtoffers bijstond onder druk te zetten, zodat zij haar werk zou stoppen.
De aanhouding gebeurde afgelopen woensdag en is vrijdag door de politie naar buiten gebracht.
Advocaat Ina Brouwer, die slachtoffers bijstaat, deed eerder aangifte van afpersing en bedreiging. Dat gebeurde naar aanleiding van een bericht op Telegram waarbij een anoniem persoon 10.000 euro aan bitcoins eiste en wilde dat ze stopte met hulp aan de studentes. Anders zou hij doorgaan met "exposen".
Utrecht
Eerder dit jaar gingen twee bangalijsten rond. 'Banga' staat in straattaal voor 'slet'. Op de lijsten stonden onder meer foto's, namen en telefoonnummers van Utrechtse studentes. De politie hield eerder al mensen aan voor een bangalijst waar leden van het Utrechtsch Studenten Corps bij betrokken zijn, zo is gemeld. "In het onderzoek naar die lijst zijn inmiddels zes verdachten gehoord." Die lijst is een andere dan die waarvoor de Groninger is opgepakt, meldt de politie.
Enkele weken na de eerste bangalijst kwam een nieuw overzicht met Utrechtse studentes naar buiten. Het corps zei toen aanwijzingen te hebben dat die lijst was gemaakt door mensen van buiten de vereniging.
Meer uit Binnenland
RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.
58 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.
2 uur geledenVREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
4 uur geledenZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.
7 uur geledenKLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.
7 uur geleden