Groninger Bodem Beweging verheugd over minder extra gaswinning
GRONINGEN (ANP) - De Groninger Bodem Beweging (GBB) reageert verheugd op de uitspraak van staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) dat de extra gaswinning in de provincie lager uitvalt dan eerder werd geschat. "Het is positief dat het minder hoog is uitgevallen dan eerder werd gezegd", aldus Merel Jonkheid van de GBB, die opkomt voor de belangen van bewoners.
Vijlbrief verwacht nu dat er 4,6 miljard kubieke meter moet worden gewonnen in 2022. Dat is meer dan de 3,9 miljard kuub die eerst was voorspeld, maar lang niet zo hoog als de 7,6 miljard kuub die zijn voorganger Stef Blok vreesde.
Volgens Vijlbrief ligt "de weg naar spoedige definitieve sluiting voluit open", maar hij houdt wel een slag om de arm omdat hij niet zei te weten hoe de geopolitieke omstandigheden zich ontwikkelen.
"Wat ons ook opviel was dat Vijlbrief zei dat hij probeert de gaswinning helemaal te sluiten. Maar daar willen wij hem dan wel aan houden. Daarmee sluit je de discussie ook uit dat er weer meer gas moet moeten gewonnen", stelt Jonkheid.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een gevangenisstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging opgelegd aan Arie M. (26) voor het doodsteken van zijn oudere broer Peter (29). Dit gebeurde in hun ouderlijk huis in Gouda op 26 augustus vorig jaar. "De wijze waarop de verdachte het slachtoffer om het leven heeft gebracht, behoort qua geweld en gruwelijkheid tot een buitencategorie", aldus de rechtbank in het vonnis.
26 minuten geledenOMMEN (ANP) - Het standbeeld van schaatser Reinier Paping in Ommen is in de nacht van woensdag op donderdag beschadigd. Het beeld is daarom van zijn plek gehaald en naar een opslag gebracht, laat de Overijsselse gemeente vrijdag weten. Paping won in 1963 de Elfstedentocht. Hij woonde toen in Ommen.
1 uur geledenOUDDORP (ANP) - Bij de natuurbrand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is een brandweerman zwaargewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Hij kwam onder een brandweervoertuig terecht. "Over zijn gezondheidstoestand maken we ons grote zorgen," aldus een woordvoerder.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag negen jaar cel geëist tegen de 37-jarige Kevin de N. uit het Zeeuwse Breskens. Hij wordt verdacht van zeven verkrachtingen van zijn vriendin tussen 2021 en 2023. Hij zou haar zelf hebben verkracht en haar hebben laten verkrachten door vijf vrienden van hem. Tegen drie van hen eiste het OM drie jaar cel, waarvan één jaar voorwaardelijk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tabaksfabrikant Philip Morris heeft de regels voor tabaksreclame overtreden, oordeelt de Reclame Code Commissie (RCC), de toezichthouder voor advertenties. Philip Morris had een flyer en een website laten maken waarop mensen hun mening over komende Europese tabaksregels konden laten doorgeven aan de Europese Commissie. Kunstmatige intelligentie (AI) schreef de teksten voor de gebruikers.
3 uur geledenKAATSHEUVEL (ANP) - Vanaf 12 augustus rijdt op en bij pretpark de Efteling een zelfrijdende bus van Arriva, meldt de vervoerder. Zo'n bus rijdt zelfstandig. Er zit nog wel een zogeheten safety driver op de bestuurdersstoel die kan ingrijpen.
3 uur geledenSTEENDAM (ANP) - Een 58-jarige surfer uit Delfzijl is overleden na een aanvaring met een bootje op het Groningse Schildmeer, meldt de politie. De politie heeft de bestuurder van de boot, een 19-jarige man uit Eemsdelta, aangehouden en verhoord. Hij is weer op vrije voeten, maar blijft verdachte.
4 uur geleden