Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groninger Bodem Beweging: huizen veel te vroeg veilig verklaard

Groninger Bodem Beweging: huizen veel te vroeg veilig verklaard

GRONINGEN (ANP) - Huizen in het bevingsgebied in Groningen worden veel te vroeg veilig verklaard in het nieuwe akkoord, dat regiobestuurders vrijdag hebben gesloten met het Rijk. "Terwijl de versterkingsoperatie nog nauwelijks goed op gang is gekomen, wordt er nu al aan de afronding gewerkt", meent de Groningen Bodem Beweging (GBB). GBB en ook het Groninger Gasberaad vinden dat er te weinig is gedaan met commentaar dat de actiegroepen op concepten van het akkoord hebben geleverd.

Groningen krijgt ruim 1,5 miljard euro extra voor de aanpak van de gevolgen van bevingsschade in de provincie. Dat bedrag bestaat voor een deel uit een genoegdoening voor Groningers die heel lang hebben moeten wachten op duidelijkheid over het herstel van mogelijke schade aan hun huizen. "Met het geld kunnen inwoners grip en regie krijgen op hun eigen situatie, zodat ze kunnen wonen in een veilig, duurzaam en toekomstbestendig huis", lichtte minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken toe.

De GBB vindt het te vroeg om aan te nemen dat er geen zware aardbevingen meer zullen zijn als de gaskraan in 2022 dichtgaat. "Het aanbod aan bewoners om om die reden af te zien van versterking levert het Rijk en de NAM veel geld op", stelt de beweging, die spreekt van een "bezuinigingsakkoord". Het Gasberaad vindt het akkoord op een "eindafrekening" lijken. Dat sprak de Groningse Commissaris van de Koning René Paas vrijdag tegen: "Die kritiek is volkomen misplaatst. Dit is een grote stap vooruit op een lange weg. Dit geld komt niet in plaats van maar bovenop eerder toegezegde bedragen en is er ook voor mensen in het bevingsgebied die eerder niks kregen."

Meer uit Binnenland

Skinnybike met top van 120 kilometer per uur in beslag genomen

ENSCHEDE (ANP) - De politie in Enschede heeft een skinnybike, een fiets met het uiterlijk van een fatbike maar met smallere banden, in beslag genomen omdat die 120 kilometer per uur kon. Dat meldt de politie op Instagram.

8 uur geleden
Onderzoek: mezen en duiven verstopten zich tijdens eclips

GRONINGEN (ANP) - Het gedrag van diverse vogels veranderde tijdens de zonsverduistering van afgelopen woensdag. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) uitvoerde samen met tientallen vogelliefhebbers in Noord-Nederland. "Met name meesachtigen en duiven gingen zich verstoppen", zegt onderzoeksleider Theo Jurriens.

9 uur geleden
Man (26) aangehouden om mogelijke brandstichting in Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - In het onderzoek naar een woningbrand die eerder deze week woedde in het Noord-Brabantse Oosterhout heeft de politie zondagochtend een 26-jarige man uit die plaats aangehouden. De politie zegt er rekening mee te houden dat de brand is aangestoken.

10 uur geleden
Nog niet alle bewoners terug naar huis na brand in Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - Nog niet alle bewoners van een appartementencomplex in Oosterhout kunnen na een brand terug naar huis. De brand in het pand aan de Koning Willem-Alexanderlaan woedde in de nacht van zaterdag op zondag.

11 uur geleden
Overleden persoon gevonden in Lelystad, politie vermoedt misdrijf

LELYSTAD (ANP) - In een woning aan de Groene Velden in Lelystad is zaterdagavond een overleden persoon aangetroffen. De politie heeft "reden om rekening te houden met een misdrijf", bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van Omroep Flevoland. Over wat die reden dan precies is, wil de woordvoerder nog niks zeggen.

13 uur geleden
Wisselvallig weer op komst in laatste weken van augustus

HOUTEN (ANP) - De laatste weken van augustus zijn naar alle waarschijnlijkheid natter dan de eerste weken. Weeronline meldt dat er af en toe buien over het land gaan trekken. Maar het droogteprobleem is niet zomaar opgelost, vreest het weerbureau.

17 uur geleden
Grote brand in appartementencomplex in Noord-Brabantse Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.

22 uur geleden