Groningen-trainer Buijs kritisch op Dankerlui en looft Nijhuis
GRONINGEN (ANP) - Trainer Danny Buijs van FC Groningen was na de nederlaag tegen Ajax (1-3) kritisch op zijn rechtsback Damil Dankerlui, die hij de eerste twee goals van de Amsterdammers aanrekende. Buijs was aanzienlijk beter te spreken over scheidsrechter Bas Nijhuis, met wie hij bij het ingaan van de rust nog wel een woordenwisseling had.
"Damil speelde gewoon slecht", zei de trainer bij ESPN. "Niet alleen bij die twee doelpunten, ook op andere momenten was het niet goed genoeg. Als je hoger op de ranglijst wil komen, mag je niet zulke fouten maken. Dit was gewoon heel slecht verdedigd, dat mag niet op dit niveau." Buijs besloot Dankerlui (ex-Ajax) dan ook in de rust te wisselen.
De blessuretijd van de eerste helft was al verstreken toen Dankerlui met een uitgestoken arm een voorzet van Noussair Mazraoui blokkeerde. Nijhuis floot in eerste instantie direct voor de rust, maar gaf Ajax na inmenging van de VAR alsnog een strafschop. Tot onvrede van Buijs, die in discussie ging met de scheidsrechter.
"Ik dacht dat hij voor de rust had gefloten, dan hoop je dat de VAR er niet meer naar gaat kijken. Maar goed, los daarvan heeft Nijhuis ook vandaag prima gefloten. Hij is gewoon een heel goede scheidsrechter. Hoe die man met ons en de spelers omgaat, dat is een verademing. Het zorgt ervoor dat wij allemaal heel veel respect voor hem hebben. Daar kunnen vele anderen een voorbeeld aan nemen."
Meer uit Voetbal
TEGUCIGALPA (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft de eerste wedstrijd onder de nieuwe bondscoach Henk Fraser winnend afgesloten. In de Nations League werd de uitwedstrijd tegen Honduras met 3-2 gewonnen.
39 minuten geledenN i e u w bericht, meer citaten en programma na 3e alinea
6 uur geledenİZMIT (ANP) - Bondscoach Zinedine Zidane heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Frankrijk gewonnen. De Fransen begonnen de Nations League in het Turkse İzmit met een 1-0-overwinning op Turkije. Aanvoerder Kylian Mbappé zorgde in de tweede helft voor het doelpunt, maar viel kort daarna geblesseerd uit.
11 uur geledenROME (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft bij zijn debuut als bondscoach van het nationale voetbalelftal van België gewonnen van Italië in de Nations League. In het Stadio Olimpico in Rome waren de Belgen met 2-0 te sterk. Oud-Ajacied Mika Godts maakte de openingstreffer en scoorde zo voor het eerst in het shirt van België.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het afgelopen seizoen (2025/2026) een nettowinst van 2 miljoen euro geboekt. De netto-omzet steeg met 10,2 miljoen euro naar 188,3 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Amsterdamse voetbalclub vrijdag in een persbericht presenteerde.
15 uur geledenNYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.
20 uur geleden