
Groningen-trainer Buijs begrijpt keuze van Robben om te stoppen
GRONINGEN (ANP) - Trainer Danny Buijs vindt het "jammer, maar ook heel begrijpelijk" dat Arjen Robben stopt met voetballen. De 37-jarige aanvaller maakte donderdag bekend dat zijn rentree bij Groningen beperkt blijft tot één seizoen.
"We hebben vorig jaar kunnen zien dat Arjen een enorm positieve inbreng heeft op de club en vooral op het team", zegt Buijs. "Maar ik begrijp zijn keuze ook heel goed. Hij had gehoopt meer minuten te maken dan dat hij vorig seizoen heeft gedaan. Als je ziet wat hij daar allemaal voor gedaan en gelaten heeft, dan is dit heel begrijpelijk."
Robben kwam door fysieke problemen slechts zeven keer in actie voor Groningen. De aanvaller raakte al in zijn eerste wedstrijd geblesseerd. Pas aan het einde van het seizoen keerde Robben terug in de basis.
Groningen hoopt dat Robben in een andere rol actief wil blijven binnen de club, maar de 96-voudig international van Oranje wil eerst wat afstand nemen. Het is de bedoeling dat er nog een officieel afscheid komt in een vol stadion.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft trainer Christophe Galtier laten weten dat hij kan vertrekken. Dat heeft het Franse persbureau AFP gehoord van bronnen dicht bij de club. Galtier had nog een contract voor een jaar.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Paolo Maldini vertrekt als technisch directeur van AC Milan. De 54-jarige clublegende had nog een doorlopend contract in Milaan.
2 uur geledenTURIJN (ANP/RTR) - Juventus stapt uit het project van de Super League. Dat heeft de Italiaanse voetbalclub laten weten aan Real Madrid en Barcelona, de enige twee andere overgebleven deelnemers aan het initiatief. Eerdere kwamen meerdere grote clubs met het plan van de jaarlijkse besloten clubcompetitie, die in bijna alle Europese landen op grote weerstand stuitte.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Ángel Di María vertrekt bij Juventus, waar hij pas sinds de zomer van 2022 speelde. De Argentijnse vleugelspeler, 35 jaar oud, maakte zijn vertrek zelf bekend via Instagram. De Zuid-Amerikaan kwam een jaar geleden transfervrij over van Paris Saint-Germain.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bondscoach Domenico Tedesco van België heeft vier nieuwelingen opgeroepen voor de komende duels in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal. Het gaat om doelman Arnaud Bodart (Standard), verdediger Ameen Al-Dakhil (Burnley) en de middenvelders Olivier Deman (Cercle Brugge) en Mike Trésor (KRC Genk).
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola heeft de spelers van Manchester City gewaarschuwd niet arrogant te worden. De club won dit seizoen al de Engelse titel en de FA Cup en is nu in voorbereiding op de finale van de Champions League tegen het Italiaanse Inter (zaterdag).
3 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - Gerardo Seoane is de nieuwe trainer van Borussia Mönchengladbach. De 44-jarige Zwitser is de opvolger van de vrijdag ontslagen Daniel Farke.
4 uur geleden