Groningen-trainer Buijs begrijpt keuze van Robben om te stoppen
GRONINGEN (ANP) - Trainer Danny Buijs vindt het "jammer, maar ook heel begrijpelijk" dat Arjen Robben stopt met voetballen. De 37-jarige aanvaller maakte donderdag bekend dat zijn rentree bij Groningen beperkt blijft tot één seizoen.
"We hebben vorig jaar kunnen zien dat Arjen een enorm positieve inbreng heeft op de club en vooral op het team", zegt Buijs. "Maar ik begrijp zijn keuze ook heel goed. Hij had gehoopt meer minuten te maken dan dat hij vorig seizoen heeft gedaan. Als je ziet wat hij daar allemaal voor gedaan en gelaten heeft, dan is dit heel begrijpelijk."
Robben kwam door fysieke problemen slechts zeven keer in actie voor Groningen. De aanvaller raakte al in zijn eerste wedstrijd geblesseerd. Pas aan het einde van het seizoen keerde Robben terug in de basis.
Groningen hoopt dat Robben in een andere rol actief wil blijven binnen de club, maar de 96-voudig international van Oranje wil eerst wat afstand nemen. Het is de bedoeling dat er nog een officieel afscheid komt in een vol stadion.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
1 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
3 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
8 uur geleden