Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groningen: politiek en gemeenten houden asielcrisis in stand

Groningen: politiek en gemeenten houden asielcrisis in stand

GRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen en negen van de tien gemeenten in die provincie hebben maandag forse kritiek geuit op het demissionaire kabinet, op de Tweede Kamer en op veel andere gemeenten. Die houden de crisis in de opvang van asielzoekers "willens en wetens" in stand uit "pure onwil", zeggen de Groningers in een gezamenlijke brief.

Westerwolde, de tiende gemeente in de provincie, heeft een kort geding aangespannen tegen de overheid. Dat gaat over de opvang van asielzoekers bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel in de gemeente. Westerwolde zegt dat de manier waarop de asielzoekers worden opgevangen onaanvaardbaar is, en wil dat het Rijk ingrijpt. De zaak dient woensdag. De provincie Groningen en de andere gemeenten zeggen dat ze vierkant achter Westerwolde staan.

In hun brief schrijven de provincie en de Groningse gemeenten dat ze zelf in de afgelopen weken veel hebben gedaan om de druk op Ter Apel te verminderen. "De limiet van onze mogelijkheden is daarmee inmiddels wel bereikt." Sommige gemeenten buiten de provincie waren "welwillend" en hielpen ook, maar "een te groot deel van het land kijkt vooral toe en wendt het hoofd af", klagen de Groningers. Ze zijn onder meer boos dat er nog geen spreidingswet is, die zou moeten zorgen voor een betere verdeling van asielzoekers over het land.

Meer uit Politiek

Jongerenvereniging Progressief Nederland gaat PROTEST heten

DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.

1 uur geleden
BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

22 uur geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

22 uur geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

23 uur geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

1 dag geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

1 dag geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

1 dag geleden