Groningen neemt Belgisch jeugdinternational Matuta over van PSV
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de 19-jarige middenvelder Emmanuel Matuta per direct overgenomen van PSV. De Belgische jeugdinternational, die 47 keer uitkwam voor Jong PSV in de Keuken Kampioen Divisie, tekent een overeenkomst voor viereneenhalf jaar in Groningen.
Matuta, die naast de Belgische ook de Congolese nationaliteit heeft, doorliep een groot deel van de jeugdopleiding van de Eindhovenaren en debuteerde eind augustus 2020 voor Jong PSV. De verdedigende middenvelder behoorde één keer tot de wedstrijdselectie van PSV, in de Europa League tegen het Spaanse Granada.
"Wij zien Emmanuel als een zeer talentvolle middenvelder, die op jonge leeftijd al een behoorlijk aantal speelminuten heeft gemaakt in de Keuken Kampioen Divisie", zegt technisch directeur Mark-Jan Fledderus van de Groningers. "Emmanuel heeft in onze ogen veel potentie en goede fysieke voorwaarden: hij is behoorlijk snel, sterk en atletisch. We zijn dan ook blij dat we Emmanuel hebben weten te overtuigen om voor FC Groningen te kiezen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
21 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.
8 uur geleden