Groningen gaf 3 ton uit aan uitgesteld evenement einde gaswinning
GRONINGEN (ANP) - De voorbereiding van het uitgestelde evenement om stil te staan bij het definitieve einde van de gaswinning uit het Groningenveld heeft de provincie Groningen ongeveer 300.000 euro gekost. Het evenement is verschoven naar komend voorjaar en daarvoor moet een deel van deze kosten opnieuw worden gemaakt. Hoe groot dat deel is, is op dit moment niet te zeggen en hangt af van de verdere uitwerking, schrijft mijnbouwgedeputeerde Susan Top in antwoord op vragen van de BBB.
De provincie meldde in september dat het niet meer ging lukken om het evenement Vanuit Hier op 5 oktober te organiseren, bij Wetsinge in de gemeente Het Hogeland. Doordat de vergunning niet op tijd rondkwam was er onvoldoende tijd om de locatie goed in te richten, de kwaliteit te garanderen en inwoners zorgvuldig te informeren. "Het is ontzettend jammer, maar er staat een indrukwekkend en memorabel programma in de steigers en dat gaan we nu met nog meer voorbereidingstijd verder vormgeven", liet Top destijds weten.
De totale kosten van ruim 1 miljoen euro zouden worden gedeeld door het Rijk en de provincie. Er wordt nog een nieuwe begroting opgesteld. De dekking is nog niet geregeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
14 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
16 uur geleden