
Groningen en Gouda vangen jonge asielzoekers op
GRONINGEN (ANP) - Zowel Groningen als Gouda heeft besloten om jonge asielzoekers tijdelijk onderdak te bieden. Dat moet de druk op de asielopvang helpen verminderen.
Groningen wil ongeveer zestig alleenstaande minderjarige vluchtelingen opvangen in vergadercentrum Hanze Plaza. Volgens de gemeente is de locatie vanaf begin november beschikbaar. De jonge vluchtelingen kunnen er maximaal twee jaar blijven, totdat de verbouwing en uitbreiding van een andere opvangplek in de stad klaar is. De jonge asielzoekers komen onder meer uit Syrië, Eritrea, Somalië, Iran, Irak en Jemen.
Groningen zegt dat de tijdelijke locatie nodig is, omdat het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel vrijwel vol is. "Er is vooral behoefte aan opvanglocaties voor alleenstaande minderjarige vluchtelingen. Met behulp van deze locaties kan het aanmeldproces sneller en meer gestructureerd verlopen en voorkomen we dat Ter Apel de asielinstroom niet meer kan verwerken."
Gouda
Gouda vangt twaalf jonge asielzoekers op en is op zoek naar een tweede locatie waar nog eens twaalf minderjarige vluchtelingen terechtkunnen. De Zuid-Hollandse gemeente geeft gehoor aan een oproep van asielstaatssecretaris Eric van der Burg.
De Friese gemeente Ooststellingwerf vangt maximaal 190 statushouders op. Zij kunnen rond de jaarwisseling verhuizen naar een leegstaand deel van zorgcentrum Rikkingahof in de plaats Oosterwolde en mogen er tot eind volgend jaar blijven. Statushouders zijn erkend als vluchteling en hebben dus te horen gekregen dat ze in Nederland mogen blijven. Door woningnood kunnen zij het asielzoekerscentrum nog niet verlaten. Daardoor kan hun plek niet vrijkomen voor nieuwe asielzoekers. In totaal wachten duizenden statushouders op een woning.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De verzekerde schade door de harde windstoten die maandag grote delen van het land troffen, loopt volgens het Verbond van Verzekeraars in de miljoenen euro's. Het gaat om schade aan woningen, auto's en opstal, zoals schuttingen of tuinhuisjes door omgewaaide bomen of afgewaaide dakpannen.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het was onvermijdelijk dat ook de VN-onderzoekscommissie zou concluderen dat Israël genocide pleegt in Gaza, zegt Thomas van Gool van vredesorganisatie PAX. Oxfam Novib hoopt dat Nederland de genocide in Gaza eindelijk zal erkennen en in actie komt.
1 uur geledenINDIO (ANP) - De Nederlandse acts Joost, zoals Joost Klein ook wel wordt genoemd, en Armin van Buuren staan op het affiche voor de komende editie van het Amerikaanse festival Coachella. Dat blijkt uit de line-up die het festival heeft gepubliceerd. Het festival vindt volgend jaar plaats van 10 tot en met 12 april en van 17 tot en met 19 april.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse burgemeester Jan van Zanen hoopt dat Prinsjesdag een stimulans is voor mensen om weer wat meer vertrouwen te krijgen in de politiek. Uit een prinsjesdagonderzoek van Ipsos I&O in opdracht van de NOS blijkt dat een groot deel van de kiezers weinig vertrouwen heeft in de landelijke politiek. Van Zanen denkt dat Prinsjesdag juist een "stimulans is om het feest van de democratie te vieren."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vanaf Rotterdam The Hague Airport (RTHA) is een vliegtuig richting de Syrische hoofdstad Damascus vertrokken met aan boord 84 volwassenen en kinderen met de Syrische nationaliteit die de afgelopen jaren in Nederland verbleven. Dat meldt het ministerie van Asiel en Migratie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In IJmuiden is maandagavond een uur lang windkracht 9 gemeten. Daarmee is de eerste herfststorm volgens Weeronline een feit. Het is de derde storm van het jaar; op nieuwjaarsdag en 6 januari kwam het ook tot een storm.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal rijden dinsdag de hele ochtend veel minder treinen door een defecte bovenleiding, meldt de NS. ProRail laat weten dat er maandagmiddag een stuk plastic in de bovenleiding is gewaaid. De bedoeling was om dat er in de nacht uit te halen, maar door de sterke wind lukte het niet om op deze hoogte te werken.
6 uur geleden