Groningen en Friesland gaan week vol ov-stakingen tegemoet
GRONINGEN (ANP) - Friesland en Groningen hebben volgende week iedere dag te maken met een staking in het openbaar vervoer. Maandag, woensdag en vrijdag staken buschauffeurs als onderdeel van een landelijke actie voor een nieuwe cao. De overige dagen doen machinisten en ander treinpersoneel mee aan stakingen op de regionale treinen van streekvervoerder Arriva.
Volgens Edwin Kuiper van vakbond FNV hebben werkgevers nog steeds geen goed bod gedaan voor de zogeheten cao Multimodaal. Dat is een kleinere collectieve overeenkomst voor ongeveer 1300 medewerkers van streekvervoerders die zowel trein- als busdiensten aanbieden.
Voor die kleinere cao voert personeel van vervoerder Arriva al actie op de landelijke stakingsdagen in Twente, Limburg en rond Dordrecht. Maar in de twee noordelijke provincies komen daar dus werkonderbrekingen bij buiten de landelijke stakingen om.
Kuiper zegt dat vooral de loonsverhoging in het tweede jaar waarin de cao zou gelden onder de maat was. Over het eerste jaar zouden de vakbonden en werkgevers al nader tot elkaar zijn gekomen. Volgens de FNV-bestuurder hebben werkgevers als Arriva en Keolis ook nog te weinig beloften gedaan om de werkdruk te verlagen.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
8 uur geleden