Groningen-directeur: hebben er alles aan gedaan dit te voorkomen
GRONINGEN (ANP) - Algemeen directeur Wouter Gudde van FC Groningen maakte na de gestaakte wedstrijd tegen Ajax een moedeloze indruk. Supporters van de sinds vorige week gedegradeerde club gooiden in de openingsfase tot twee keer toe meerdere stukken vuurwerk (rookbommen) op het veld. Het zorgde ervoor dat de wedstrijd al snel werd gestaakt.
"Als iemand de gouden oplossing heeft hoe we dit kunnen voorkomen, dan hoor ik het graag", zei Gudde tegen ESPN. "We hadden vooraf heel veel signalen dat dit kon gebeuren. We hebben veel contact gehad met de gemeente en met de politie. Zelfs met internationale politieteams, omdat we hoorden dat bevriende supportersgroepen uit Duitsland en Belgiƫ zouden komen. In het vak waaruit het vuurwerk werd gegooid, hadden we 25 extra beveiligers neergezet."
Dat supporters het vuurwerk ondanks controles toch het stadion binnen kregen, verwonderde Gudde niet helemaal. "Dat kun je een beetje vergelijken met gevangenissen waar ook spullen binnen komen. Dan gaat het op plaatsen op het lichaam waar je niet bij kan komen", aldus de directeur, die aangaf dat Groningen dit seizoen al ongeveer honderd stadionverboden heeft opgelegd. "En daar komen er nu weer een aantal bij. Het is vreselijk dat je met zulke intenties naar een stadion komt. Dit schaadt de club enorm."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
59 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
2 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in Belgiƫ voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
2 uur geleden