Groningen-directeur: hebben er alles aan gedaan dit te voorkomen
GRONINGEN (ANP) - Algemeen directeur Wouter Gudde van FC Groningen maakte na de gestaakte wedstrijd tegen Ajax een moedeloze indruk. Supporters van de sinds vorige week gedegradeerde club gooiden in de openingsfase tot twee keer toe meerdere stukken vuurwerk (rookbommen) op het veld. Het zorgde ervoor dat de wedstrijd al snel werd gestaakt.
"Als iemand de gouden oplossing heeft hoe we dit kunnen voorkomen, dan hoor ik het graag", zei Gudde tegen ESPN. "We hadden vooraf heel veel signalen dat dit kon gebeuren. We hebben veel contact gehad met de gemeente en met de politie. Zelfs met internationale politieteams, omdat we hoorden dat bevriende supportersgroepen uit Duitsland en België zouden komen. In het vak waaruit het vuurwerk werd gegooid, hadden we 25 extra beveiligers neergezet."
Dat supporters het vuurwerk ondanks controles toch het stadion binnen kregen, verwonderde Gudde niet helemaal. "Dat kun je een beetje vergelijken met gevangenissen waar ook spullen binnen komen. Dan gaat het op plaatsen op het lichaam waar je niet bij kan komen", aldus de directeur, die aangaf dat Groningen dit seizoen al ongeveer honderd stadionverboden heeft opgelegd. "En daar komen er nu weer een aantal bij. Het is vreselijk dat je met zulke intenties naar een stadion komt. Dit schaadt de club enorm."
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
10 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
40 minuten geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geleden