Groningen-directeur: hebben er alles aan gedaan dit te voorkomen
GRONINGEN (ANP) - Algemeen directeur Wouter Gudde van FC Groningen maakte na de gestaakte wedstrijd tegen Ajax een moedeloze indruk. Supporters van de sinds vorige week gedegradeerde club gooiden in de openingsfase tot twee keer toe meerdere stukken vuurwerk (rookbommen) op het veld. Het zorgde ervoor dat de wedstrijd al snel werd gestaakt.
"Als iemand de gouden oplossing heeft hoe we dit kunnen voorkomen, dan hoor ik het graag", zei Gudde tegen ESPN. "We hadden vooraf heel veel signalen dat dit kon gebeuren. We hebben veel contact gehad met de gemeente en met de politie. Zelfs met internationale politieteams, omdat we hoorden dat bevriende supportersgroepen uit Duitsland en België zouden komen. In het vak waaruit het vuurwerk werd gegooid, hadden we 25 extra beveiligers neergezet."
Dat supporters het vuurwerk ondanks controles toch het stadion binnen kregen, verwonderde Gudde niet helemaal. "Dat kun je een beetje vergelijken met gevangenissen waar ook spullen binnen komen. Dan gaat het op plaatsen op het lichaam waar je niet bij kan komen", aldus de directeur, die aangaf dat Groningen dit seizoen al ongeveer honderd stadionverboden heeft opgelegd. "En daar komen er nu weer een aantal bij. Het is vreselijk dat je met zulke intenties naar een stadion komt. Dit schaadt de club enorm."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
18 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
21 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
23 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
1 dag geleden