Groningen accepteert schikkingsvoorstel na vuurwerk niet
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen accepteert het schikkingsvoorstel dat de aanklager betaald voetbal deed naar aanleiding van de ongeregeldheden rond het thuisduel met Ajax op 26 januari niet. Wegens het afsteken van vuurwerk door supporters wil de aanklager dat bij het duel met sc Heerenveen een deel van het stadion leeg blijft. Ook kreeg Groningen een boete van 17.500 euro. Het stoort de club vooral dat er met deze sancties ook onschuldige fans worden gestraft.
Groningen ontkent niet dat er vuurwerk is afgestoken. "Maar wij zijn van mening dat we voor, tijdens en na de wedstrijd voldoende maatregelen hebben genomen om incidenten te voorkomen, bijvoorbeeld door verantwoordelijken te identificeren en uiteindelijk ook te sanctioneren. FC Groningen meent dan ook dat supporters die part noch deel hadden aan het afsteken van vuurwerk maar wel hadden plaatsgenomen in het betreffende vak niet opnieuw gestraft mogen worden voor het gedrag van de daadwerkelijke daders."
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
5 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
6 uur geleden